Gå til innhold
Rune Støen

150 hk MHEV


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
1 time siden, Rune Støen skrev:

Det står faktisk i linken som ligger ved at den skal komme i 150 hk. Kanskje ikke det er riktig? 

Litt vanskelig å tolke hva som er omtalt på skoda.no , sammenlignet med det du ser i bilkonfiguratoren ,men dette står under tekniske spesifikasjoner på den ladbare hybrid modellen (ikke mHEV) 

 

Motor

Ladbar hybrid

 

ŠKODA OCTAVIA STASJONSVOGN iV har avansert teknologi for ladbare hybrider. En 1,4-liters TSI-bensinmotor med 150 hk kombinert med en elektromotor med 115 hk gjør det mulig å kjøre enten bare på strøm eller i hybridmodus med begge motorene. Motorene har en samlet effekt på 240 hk og et maksimalt dreiemoment på 350 Nm. Et tredje element er litiumionbatteriet på 13 kWh, som er montert i gulvet foran bakakselen. Bruttokapasiteten på 13 kWh tilsvarer en nettokapasitet på 10,4 kWh.

Endret av Stardustsilver
Skrevet

240 hk? Du mener vel 204?

Klippet ut fra Bilnorge.no:

Nye OCTAVIA blir tilgjengelig med følgende motoriseringer: 

  • 1,0 TSI 110 hk DSG mHEV (mildhybrid)
  • 1,5 TSI 150 hk DSG mHEV
  • 1,5 TGI 130 hk DSG CNG
  • 2,0 TSI 190 hk 4x4 DSG 
  • 2,0 TSI 245 hk DSG  
  • 2,0 TDI 150 hk man 
  • 2,0 TDI 150 hk DSG 
  • 2,0 TDI 150 hk 4x4 DSG 
  • 2,0 TDI 200 hk 4x4 DSG 
  • 1,4 PHEV 204 hk PHEV 
  • 1,4 PHEV 245 hk PHEV 
Skrevet (endret)

Fant det på Møller sine sider: 

Nå åpner salget for nye ŠKODA OCTAVIA iV 

HJEMNYHETSROMNÅ ÅPNER SALGET FOR NYE ŠKODA OCTAVIA IV 

   

Norgesfavoritten ŠKODA OCTAVIA har i de siste årene vært landets mest solgte stasjonsvogn med tradisjonell drivlinje. Nå er OCTAVIA lansert som helt ny modell, som for første gang blir tilgjengelig som ladbar hybrid. ŠKODA Norge har nå åpnet for bestilling av OCTAVIA A8 iV stasjonsvogn.

  • Prisene for OCTAVIA iV starter fra kroner 406.000 for AMBITION 204 hk PHEV TSI DSG
  • OCTAVIA iV har en elektrisk rekkevidde på over 50 km
  • Åpnes  også for bestilling av STYLE 204 hk DSG og RS 245 hk DSG.

– OCTAVIA har vært og er én av våre absolutt viktigste modeller, om ikke den viktigste. Den har vært en suksess i mange år. Selv de siste årene, hvor elbilene i stor grad har tatt over, har OCTAVIA vært landets mest solgte dieselbil og solgt imponerende godt i et krevende marked. Her fortjener også de dyktige forhandlerne våre mye ros. OCTAVIA er en særdeles god kombinasjon av praktiske løsninger og god plass, klassisk og linjepent design, og mye bil for pengene. OCTAVIA er tilgjengelig med 4x4, bensin og diesel, og nå for første også som mildhybrid og ladbar hybrid. Det er en trygg og god familiebil, som dekker de aller fleste behovene du og familien måtte ha, sier Thomas Meiner, Direktør for ŠKODA Norge i Harald A. Møller.

Nye ŠKODA OCTAVIA er en helt ny modell. Blant annet har den nye A8-generasjonen av OCTAVIA nytt karosseri med større innvendig plass, større bagasjerom (640 liter og 490 liter for OVTAVIA iV), mer standardutstyr, nytt interiør, nytt sikkerhetsutstyr, nye assistentsystemer, og nye felger. I tillegg er den nå tilgjengelig som ladbar hybrid med en elektrisk rekkevidde  over 50 km.

Med nye OCTAVIA blir en rekke nyvinninger for første gang tilgjengelig på en ŠKODA og på en OCTAVIA. Det er blant annet første gang i ŠKODAs historie at en bil får kollisjonspute mellom fører og passasjer, 10’’ berøringsskjerm for infotainment, Head-Up display, elektronisk overføring av girvalg med Shift-by-wire, Turn Assist og Exit Warning, mildhybridsystem med 48V batteri, Collision Avoidance Assist, Ergonomiske forseter og Local Traffic Information som virker sammen med ACC og informerer bilen om kø og bremser den ned.

I tillegg til dette blir OCTAVIA for første gang tilgjengelig med blant annet PHEV teknologi, Full Matrix-lys foran og Full LED baklys med animerte blinklys, 3-soners klima, Elektromekanisk håndbrekk, Traffic Jam Assist, Emergency Assist og Prediktiv, adaptiv cruisecontrol (ACC).

Nye OCTAVIA blir tilgjengelig med følgende motoriseringer:

•1,0 TSI 110 hk DSG mHEV

1,5 TSI 150 hk DSG mHEV

•1,5 TGI 130 hk DSG CNG

•2,0 TSI 190 hk 4x4 DSG

•2,0 TSI 245 hk DSG

•2,0 TDI 150 hk man

•2,0 TDI 150 hk DSG

•2,0 TDI 150 hk 4x4 DSG

•2,0 TDI 200 hk 4x4 DSG

•1,4 PHEV 204 hk

•1,4 PHEV 245 hk

ŠKODA Norge har nå åpnet for bestilling av OCTAVIA A8 iV stasjonsvogn som AMBITION, STYLE og RS. Det skal også åpnes fortløpende for andre motoriseringer, blant annet 4x4 og utstyrsnivå SCOUT. I første omgang er det kun stasjonsvognen som blir tilgjengelig i Norge.

Uavhengig av drivlinje og utstyrsnivå, så får alle modeller av OCTAVIA mer standardutstyr enn noen gang. Samtidig har OCTAVIA alltid kunnet tilby mye bil for pengene, og det skal fortsatt være gjeldende for den nye modellen. Prisene for nye OCTAVIA iV starter på 406.000 kroner for en AMBITION-utgave med 204 hk PHEV TSI og DSG-girkasse. Det er  også åpnet for bestilling av STYLE med 204 hk og DSG, samt OCTAVIA RS med 245 hk og DSG.

– Det er ikke alle som ønsker eller har anledningen til å kjøre elektrisk, og det er viktig for oss å ha attraktive alternativer til alle kundene, uavhengig av drivlinje. Nå som nye OCTAVIA blir tilgjengelig som ladbar hybrid, har vi stor tro på at den kommer fortsetter å være en kundefavoritt blant nordmenn, selv om ENYAQ nå kommer på markedet, sier Meiner.

Produksjonen det norske markedet starter i uke 38, og for de ladbare hybridene starter produksjonen ca. uke 41. 

Endret av Core2Duo
Fjernet tomme linjer under tekst som hadde kommet med.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Guttungen har en 2013 mod superb med en Webasto. Den virker ikke og er feil kode som kommer opp når man setter OBD måler på. Er det noe form for nullstilling på den når det har vært mange bom starter.  Får liksom ikke fjernet feilkoding på den.
    • Har fått pris på bytte av ballasten fra merkeverksted, 10k skal de ha. Skjønner at det er litt knot siden man må av med fangeren, men dette fikser vel en dreven mekaniker på en time? Selve ballasten ser ut til å koste rundt 1500kr på nett. Hva er det som koster så mye? Bruker de deler som er 2-3 ganger så dyre? De jeg har søkt opp på nett er kanskje ikke en eksakt originaldel, men det er 100% kompatible erstatningsenheter av god kvalitet. Skrur de opp prisen fordi de vet at de fleste ikke gidder/klarer å fikse dette selv?
    • Sjekk VarioGate herfra: https://www.mimsafe.com finnes en bilvelger inni der et sted 
    • Min skoda scout 2017 mod blåste hele tiden kald luft på begge sider ned på golvet. Måtte skifte motoren til luftspjelde som styrer, fordeler lufta til golvet og til vinduet. Motoren hadde låst seg. Nå kommer det luft og varme ned på golvet på begge sider.
    • Hei. Har du fått svar på spørsmålet om hvordan bytte motoren? Jeg har en 2014 modell hvor det blåser varmt kun fra venstre side. Verkstedet fant ut at spjeldet på høyre side hadde hengt seg opp og byttet dette, men det fortsatte og blåse kaldt. Noe av det samme du har vært borte i?  
    • Hei. Jeg har en 2014 modell som blåser varmt kun på venstre side. Verkstedet fant ut at høyre luftspjeld hadde hengt seg opp. Dette ble utbedret, men det blåser fortsatt kaldt og verkstedet finner ikke ut hvorfor. Noen som har opplevd dette?   
    • Hei. Jeg liker forum veldig godt, jeg. Langt bedre oversikt og langt flere muligheter for kategorisering enn Facebook. Men FB er langt mer "moderne" og kjapt for oss som kanskje er kommet litt forbi ungdomstiden. Lett å søke opp grupper som interesserer, melde seg inn og delta. Der er det gjerne mange andre aktive som bidrar. Men, som sagt, jeg synes forum trumfer FB, så lenge det er en god slump med aktive medlemmer, og det er en spredning av kunnskaper og interesser. Så kanskje en promotering, fremsnakking og henvisninger på forskjellige FB-grupper til dette forumet kan skape litt mere aktivitet her. Skoda lider nok litt av at de ligger under VAG-familien, der de andre merkene kanskje er sterkere og "mer spennende" innad i forhandlersystemet. Jeg mener at Skoda som merkevare står sterkt blant mange av deres eiere, men kanskje det ikke er mange nok til å være aktive i et forum og kanskje ikke vet om forumet engang? Make forums great again!
    • 2018 Kodiaq sportline 190hk tdi, hvor det er tydelig lekkasje av AdBlue rundt fordeleren i motorrommet. Bilen varsler om ingen start etter 1000km, men får AdBlue, og verkstedet sier at det ikke er farlig å kjøre med. Diagnosen fra verksted er at det er lekkasje på påfyllingsslangen og at denne må byttes. Møller skal ha 14000kr for dette (delprisen er ca 3500kr). Noen som har vært borti det samme, og kan si noe om hvor komplisert denne jobben egentlig er, og evt om det er noen vits i å sjekke pris andre steder? Jeg har fått tetta slangen ved nippel i motorrom, og får nå feilmelding mye sjeldnere, men den blir som sagt ikke borte. Er det ikke mulig å få ned prisen på bytte av slange, eller fikse det på annet vis, vurderer jeg å bare kode vekk hele AdBlue systemet. Og da ønsker jeg meg tips på noen i Osloområdet som kan gjøre det, og er trygg å bruke 
    • Hei, Jeg ser at det er svært få av våre medlemmer som får svar eller løsninger på sine spørsmål. Hva er egentlig vitsen med dette forumet? Hvis ikke Skoda i Norge tar litt ansvar og hjelper til med sine teknikere, er ikke dette liv laga. Og det vil de hvertfall ikke Skoda tjene på. Har andre gode forslag, så fyr i vei!
    • Hei! Har en 2018 kodiaq sportline som jeg lurer på å montere ledbar/ekstralys på. Noen som har bilder å vise? Forslag til ledbar og monteringsmetode? Noen som har montert inni grill under skilt?
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...