Gå til innhold
Salcin

Kodiaq! Forumets mest diskuterte bil!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gøy å se Kodiaq som er den nyeste av Skoda modellene som er på veiene, og har vært der så kort tid er forumets mest omtalte bil!

Kodiaq har allerede en klar ledelse med 1023 innlegg, mot andre plassen Octavia med 752, tett etterfulgt av Superb’s 688 innlegg! Yeti, Fabia, Karoq, Rapid og Citigo lar seg vente på er på forumet.. Ser ut som att de senere modellene Skoda har kommet med treffer en enda mer engasjert, bilinteressert gruppe! Selv om både Octavia og og egentlig Superb har vært SVÆRT populære i lang tid! Kodiaq er helt tydelig SUV’en som Skoda kjøperne har ventet lenge på, og den har uten tvil slått ann!

Uansett gøy det er så enorm interesse! Så da gjenstår det å se hvordan Karoq interessen blir :) 

 

  • Lik 1
Skrevet

Nå er det vel ikke så alt for lang tid igjen til Koraq kommer, og som jeg har spådd tidligere så vil jeg nok tro at Karoq på forumet og vil skyte bra fart etterhvert, som blant annet Kodiaq. :)

Skrevet

Trodde faktisk Superb var mest diskutert jeg. 

Men synes Karoq ikke er i nærheten av Kodiaq i forhold til forventninger.  Kanskje det finnes alt for mange andre alternativer når det kommer til små/mellomstore SUVer?

Skrevet

Er nok enig med deg der @Tor2r, tviler nok på att Karoq kommer til å slå enormt ann på forumet her, slik Kodiaq har gjort! Men hadde naturligvis vært gøy dersom den kom seg litt igang snart :) Men vi får vente til den kommer! Men utrolig bra å se hva som har skjedd på forumet her siste par årene!

Skrevet

Det som er fiffig med Kodiaq er at det er en SUV med plass som kan konkurere med de største tyske SUVene. 

Selv en Hyundai Grand SantaFe er langt dyrere enn Kodiaq. 

Dette tror jeg er en av de største faktorene for Kodiaq. 

Skrevet

Det tror jeg du har rett i, og for min del var nettopp stort bagasjerom tungen på vektskålen som gjorde at jeg valgte Kodiaq.

  • 6 måneder senere...
Skrevet
13 timer siden, Kodiaq6011 skrev:

Jeg valgte min fremfor en mercedes e klasse. Jeg er meget sær på motor og girkasse. Motoren som egentlig skulle vært i den nye e klassen blir satt inn i den nye s klassen. Der kom kodiaq inn i bildet. Den har en god og velutprøvd i andre modeller og det samme med gir kassa. 

Jeg var litt missfornøyd med tuning på motor og gir. Så etter å ha omprogrammert etter mitt ønske og finjustert programmering er den nå en Engel å kjøre. Kassa virker meger responsiv og gjør jobben sin utmerket i forhold til standard fra fabrikken.

Ønsker alle nye eiere en god fornøyelse med sin bil.

Er helt enig i at gir og motorrespons er ganske treg til tider. Men så er jeg vant til kjipe motorer og girkasser, så Kodiaqen var ett steg opp for min del :)

Har forhandler gjort omprogrammeringen, eller er det andre som har ordnet det?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Er det noen som har vært borti å måtte bytte toppdekselpakning på en octavia mk3 eller tilsvarende? Etter å ha hatt den inne på service og tennpluggskift, så bemerket verkstedet at det var svetting og tegn til liten lekkasje fra toppdekselet. Og mente at pakningen burde skiftes. Og de skulle ha 15 000 for det, syntes det hørtes voldsomt ut.. motoren er en 1.8 TSI
    • Xenon ja! Er nok en heftig timepris ja, og et saftig påslag på deler. Har sett video på hvordan det gjøres og det såg ganske komplisert ut. Iallefall for en som ikke er over snittet dreven på å skru på biler. Bor i byen, så har ikke noe garasje eller noe å gjøre det i heller. Måtte av med hele fangeren ja, hadde det bare vært lykten så hadde det vært litt enklere.
    • Dsg er jo å be om problemer om du ikke er særdeles nødt til å ha det.  Men er mange som ikke har tull med disse også. Du skriver at du ikke ønsker å få store utgifter.... Da hadde iallfall ikkje eg kjøpt noe som helst med dsg. 3stykker eg kjenner har brukt over 30-40000 på vag gearkassene sine, ikke spesifikt din model men tja 🙈  Men om du må ha dsg, husk iallfall å flushe den på absolutt minimum intervaller som Skoda sier... Men Vag har jo dritt seg loddrett ut på noen service intervaller noen ganger. Slik som  AI viser her ....At en bilfabrikant kan være så dust av dei innbiller kundene at dei har ein magiskolje som på dei tørre dsg kassene som ikke blir forurenset er jo bare fantastisk. Den blir sikret ikke påvirket av kondens eller noe i vårt fantastiske klima... Og vi for jo ikke opp oljetemtra tur slik som man for på Autobahn...  Så msn trenger ikke noe fagbrev i petrokjemi for å forstå at det er fullstendig molbo. Hadde det vært min bil så hadde eg byttet ut det du for tappet ut av kassa ved ett olje skift på motoren, så hadde eg bytte 1-2liter hver gang som eg byttet motorolje. Men regner med at du bruker verksted og ikke gjør dette selv.     Våte DSG-girkasser (f.eks. 6-trinns DQ250, 7-trinns DQ500/DL501): Disse har et eksternt utskiftbart filter (ofte et element i et plasthus på toppen av girkassen). Olje og filter skal vanligvis byttes hver 60 000 km. Tørre DSG-girkasser (f.eks. 7-trinns DQ200): Disse bruker en annen konstruksjon med lukket oljesystem for mekanikken. De har ikke et servicevennlig filter som byttes regelmessig, og er i utgangspunktet fylt med "livstidsolje" fra fabrikk (selv om mange velger å flushe/bytte olje likevel ved høg kilometerstand).
    • Også Google litt og AI.... Jeg er 100%diklrr på at du finner  drøssevis av filmer på YouTube som viser  deg step by step.
    • Du snakker om ballast til Xenon? Regner jeg med , orginal ballast koster mer enn1500.  Mye mer , synest faktisk 10000 var billig på merkeverksted😂 Dei tar vel 1800 og oppover pr time.  Men tja dette klarer dei fleste selv...  Ett tips google eller AI how to change...... Og da finner du step by step. Fangeren demonter du lett selv når du ser på videoen. Men tja holder.det ikke å ut med lykte        
    • Hadde dette på ein Audi eingang og da var det bare "klipsene" bak på slange som var hoppet av. Men på ein oktavia måtte eg bytte selve spyleren. Få noen til å spyle så ser du lettere hvor det lekker.    
    • Hei er det noen som kan tipse meg hvordan jeg skifter ny lyktespyler venstre side ,da min ikke spyler,bare lekker spylerveske.Fungerer på høyre side
    • På Skoda Scout 2017 skiftes vanligvis spjeldmotoren ved å fjerne handskerommet: man skruer det av, kobler fra kontaktene og får tilgang til aktuatoren bak det. Deretter kobles strømkontakten fra, festeskruene skrus ut og motoren fjernes fra spjeldakselen. Den nye settes på plass med nøyaktig innretting av drivverket, hvoretter alt settes sammen igjen. Til slutt må klaffene tilpasses via diagnostikk eller klimakontroll, ellers kan systemet fungere feil eller avgi klikkelyder.
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...