Gå til innhold
Tor2r

Octavia Scout 1.8 TSI 2016 - AVBESTILT


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

I bestilling: Octavia Scout 1.8 TSI, 2016 - Quartz Grey Metallic (tidligere Metal grey metallic)

Valgt alt av tilleggsutstyr.

Hawk 17" Felger sommer og Polar 17" med Nokian Hakka 8 pigg vinter.

Foreløpig er forventet levering ukjent.

Får med gratis service i 3 år/45.000 km. Kampanje som Skoda har en stund ut i sommer.

---- DENNE BLE AVBESTILT GRUNNET YMSE ---- kommer tilbake med mer

 

Endret av Tor2r
Gjest Baldvindur
Skrevet

Hva fikk deg til å velge bensin fremfor Diesel? Går selv med planer om kjøp, men er et stykke unna enda..mulig jeg må vente litt til prisene synker noe..

Forresten, støtter farge valget ditt, selvom jeg også liker den lyseblå veldig godt.

Skrevet

Hva fikk deg til å velge bensin fremfor Diesel? Går selv med planer om kjøp, men er et stykke unna enda..mulig jeg må vente litt til prisene synker noe..

Forresten, støtter farge valget ditt, selvom jeg også liker den lyseblå veldig godt.

Blir ganske mye småkjøring på meg, selvom det er på landevei så anbefalte selger å gå for bensin. Synes også bensinversjonen var litt mer responsiv på en måte..​

 

Ikke vente på Superben og se hvordan den bli?

​Mjææææ...vil ha litt av den "offroad" look'en :-)

Gjest Baldvindur
Skrevet

Ser forsåvidt den. Har lekt litt med konfiguratoren, men må få en veeeldig god innbyttepris for å få alt til å gå opp.

Skrevet

Er en del endringer i standardutstyr og diverse pakker som ikke vises i konfiguratoren.

Scout har nå Driving Mode Selection med Off road program og nedstigingsassistent som standard.

Man har Vinterpakker, Businesspakke, Traveller pakke. Prisen på nett blir ikke helt samme.

Skrevet

Ja, 2016 modellen kommer med disse endringene. Gjelder biler som produseres fra en viss uke i år. Litt usikker på hvilken.. 

  • 2 uker senere...
  • 1 måned senere...
Skrevet

Hei.

Har bestilt nesten identisk bil og fått beskjed om at denne produseres denne uken. :)

Bestilte 4 dager for tidlig for å få servicekampanjen, litt surt, men gleder meg.

Synes også bensinen er mer responsiv,  spesielt med DSG og kan ikke se at dieselen er verdt 30k mer.

Skrevet

Tror ikke det var sååå mange kroner å hente på servicekampanjen uansett.

ja, synes dieselen var litt lite responsiv og hang litt etter. Og definitivt ikke verdt 30k.

Gikk du for samme farge @SuperJ76 ?

Skrevet

Samme bil her, med alt av utstyr. 

Ble Moon White for min del. I tillegg så tok jeg 17" nivalis anthracite og 18" trinity. 

Gleder meg! 

Skrevet

Når det gjaldt serviceavtalen, var det mer kundebehandling enn kroner og øre jeg reagerte på @Tor2r.

Jeg så også på Quartz Grey Metallic, men landet på Topaz Brown, etter å ha sett begge i møkkete (les: virkelig) tilstand. :)

Hva var grunnen til at du valgte 18" til en Scout @Jokke? Er de også i anthracite?

Skrevet

Ikke før andre uke av Oktober.. 

Lenge å vente kjenner jeg .. 

Ja, du får sikkert lest gjennom manualen et par tre ganger før bilen er der :D

 

@SuperJ76 Ja, de var vel antakelig klar over kampanjen som kom i det du bestilte, alternativt kunne de slengt på serviceavtalen i ettertid. Neppe vanskelig med noen tastetrykk.

Hmmm....kun sett de to blå møkkete jeg.. da jeg så på Quartz'en så sto den inne...nypussa O.o

Skrevet

Jeg valgte 18" pga de var gratis. Hadde bestemt meg for 17", men så lenge de var gratis så tok jeg de :)

blir litt mer "sommerfølelse" med 18".. 

Skrevet

Ser den, greit med gratis. Og er egentlig enig at det er litt sommerfølelse å slenge på litt større tommer :)

@Jokke hvorfor gikk du for bensin kontra diesel?

Skrevet

Ser den, greit med gratis. Og er egentlig enig at det er litt sommerfølelse å slenge på litt større tommer :)

@Jokke hvorfor gikk du for bensin kontra diesel?

Jeg valgte bensin på grunn av mye småkjøring, pluss at jeg ikke ønsket den lille traktorlyden dieselbiler har.. Blir min første bensinbil, og ser frem til det ????

Skrevet

Samme her, mye småkjøring. Ikke mer enn 26 km til jobb heller.

Hadde en Volvo V50 bensin for 6 år siden. Men kun 125 hester, tror det ikke var noe moment i den motoren ;), for jeg husker med gru at jeg slet i oppoverbakker fullastet på ferie. Men, den var stille og herlig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Er det noen som har vært borti å måtte bytte toppdekselpakning på en octavia mk3 eller tilsvarende? Etter å ha hatt den inne på service og tennpluggskift, så bemerket verkstedet at det var svetting og tegn til liten lekkasje fra toppdekselet. Og mente at pakningen burde skiftes. Og de skulle ha 15 000 for det, syntes det hørtes voldsomt ut.. motoren er en 1.8 TSI
    • Xenon ja! Er nok en heftig timepris ja, og et saftig påslag på deler. Har sett video på hvordan det gjøres og det såg ganske komplisert ut. Iallefall for en som ikke er over snittet dreven på å skru på biler. Bor i byen, så har ikke noe garasje eller noe å gjøre det i heller. Måtte av med hele fangeren ja, hadde det bare vært lykten så hadde det vært litt enklere.
    • Dsg er jo å be om problemer om du ikke er særdeles nødt til å ha det.  Men er mange som ikke har tull med disse også. Du skriver at du ikke ønsker å få store utgifter.... Da hadde iallfall ikkje eg kjøpt noe som helst med dsg. 3stykker eg kjenner har brukt over 30-40000 på vag gearkassene sine, ikke spesifikt din model men tja 🙈  Men om du må ha dsg, husk iallfall å flushe den på absolutt minimum intervaller som Skoda sier... Men Vag har jo dritt seg loddrett ut på noen service intervaller noen ganger. Slik som  AI viser her ....At en bilfabrikant kan være så dust av dei innbiller kundene at dei har ein magiskolje som på dei tørre dsg kassene som ikke blir forurenset er jo bare fantastisk. Den blir sikret ikke påvirket av kondens eller noe i vårt fantastiske klima... Og vi for jo ikke opp oljetemtra tur slik som man for på Autobahn...  Så msn trenger ikke noe fagbrev i petrokjemi for å forstå at det er fullstendig molbo. Hadde det vært min bil så hadde eg byttet ut det du for tappet ut av kassa ved ett olje skift på motoren, så hadde eg bytte 1-2liter hver gang som eg byttet motorolje. Men regner med at du bruker verksted og ikke gjør dette selv.     Våte DSG-girkasser (f.eks. 6-trinns DQ250, 7-trinns DQ500/DL501): Disse har et eksternt utskiftbart filter (ofte et element i et plasthus på toppen av girkassen). Olje og filter skal vanligvis byttes hver 60 000 km. Tørre DSG-girkasser (f.eks. 7-trinns DQ200): Disse bruker en annen konstruksjon med lukket oljesystem for mekanikken. De har ikke et servicevennlig filter som byttes regelmessig, og er i utgangspunktet fylt med "livstidsolje" fra fabrikk (selv om mange velger å flushe/bytte olje likevel ved høg kilometerstand).
    • Også Google litt og AI.... Jeg er 100%diklrr på at du finner  drøssevis av filmer på YouTube som viser  deg step by step.
    • Du snakker om ballast til Xenon? Regner jeg med , orginal ballast koster mer enn1500.  Mye mer , synest faktisk 10000 var billig på merkeverksted😂 Dei tar vel 1800 og oppover pr time.  Men tja dette klarer dei fleste selv...  Ett tips google eller AI how to change...... Og da finner du step by step. Fangeren demonter du lett selv når du ser på videoen. Men tja holder.det ikke å ut med lykte        
    • Hadde dette på ein Audi eingang og da var det bare "klipsene" bak på slange som var hoppet av. Men på ein oktavia måtte eg bytte selve spyleren. Få noen til å spyle så ser du lettere hvor det lekker.    
    • Hei er det noen som kan tipse meg hvordan jeg skifter ny lyktespyler venstre side ,da min ikke spyler,bare lekker spylerveske.Fungerer på høyre side
    • På Skoda Scout 2017 skiftes vanligvis spjeldmotoren ved å fjerne handskerommet: man skruer det av, kobler fra kontaktene og får tilgang til aktuatoren bak det. Deretter kobles strømkontakten fra, festeskruene skrus ut og motoren fjernes fra spjeldakselen. Den nye settes på plass med nøyaktig innretting av drivverket, hvoretter alt settes sammen igjen. Til slutt må klaffene tilpasses via diagnostikk eller klimakontroll, ellers kan systemet fungere feil eller avgi klikkelyder.
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...