Gå til innhold
Tor2r

Statistikk for forumet


Anbefalte innlegg

Skrevet

For de av dere som har vært med en stund så har dere merket at aktiviteten har tatt seg markant opp siste par tre måneder.

Tenkte derfor jeg skulle legge ut litt statistikk om brukere, besøk, sidevisninger, registreringer og aktivtet generelt på forumet.

Først kan jeg oppsummere med at jeg går i dundrende minus :D Men det er ikke farlig, er ikke penga man gjør dette for! Ikke er det mange kronene heller. Jeg gjør dette fordi jeg synes det er moro!

All statistikk er hentet fra Google Analytics, #1 når det kommer til nettsteds-statistikk.

Her er en graf som viser antall økter / besøk fra 1. juli til 13. oktober. En person kan stå for flere økter.

økter.jpg

Toppen vi ser i sept/okt er på 136 økter på en dag.

Her er en graf som viser antall sidevisninger fra fra 1. juli til 13. oktober.

sidevisninger.jpg

Toppen vi ser i sept er på 620 sidevisninger på en dag.

Siste 30 dager har det vært 9.900 sidevisninger, horav 6.800 unike sidevisninger, med unike menes at alle er ulike brukere.

Siste 30 dager har det vært 2700 økter fordelt på 1400 brukere.

Ut i fra dette kan vi se at hver bruker faktisk titter litt rundt her inne.

Til tider har det vært alt fra 10-15 brukere inne på forumet samtidig. Gjerne da i sammenheng med publiseringer av forumposter på Facebook. Skoda Kodiaq er veldig populær!

Forumet, med tanke på bilmerket sitt popularitet, er ganske langt unna toppen og vi har en vei og gå. Men det går rett og slett bare en vei! Men det kreves litt innsats spesielt fra meg men ikke minst fra alle dere brukere her. Jo mer vi skriver, jo mer søkbar blir vi på Google slik at nye brukere finner oss.

Per nå er det ikke nødvendig med mange moderatorer, men det gjør det nok helt sikkert etter hvert. Mange av dere som til statighet er innom her er på lista mi :) Og har dere et ønske om å hjelpe til som moderatorer så er det bare å si i fra.

Kjør på! Dette tror jeg blir bra!

Skrevet

Som jeg har skrevet tidligere også @Tor2r du fortjener mye ros og skryt for dette forumet :) 

Det er et veldig oversiktlig og gjennomgående trivelig forum å være medlem av, det er mange hyggelige og meget hjelpsomme medlemmer her, og i tillegg en veldig hyggelig tone :) 

Det er jo nesten et kunststykke det også, for så lenge det kun er anonyme medlemmer her, så er ikke det bestandig en selvfølge dessverre, men her er det trivelig i alle tråder, innlegg, og det gjør det til et meget hyggelig forum å ta turen innom.

 

Så til dere andre medlemmer, jeg har vært moderator her en liten periode nå, men er helt «arbeidsløs» :) 

Så det å melde seg til tjeneste der er ikke det minste farlig eller skummelt, og det kan jo være en trivelig gest og gjøre for å «avløse» @Tor2r litt.

 

Et flott forum dette @Tor2r,  den rosen har du fullt fortjent, så takk for at du har laget dette forumet og at vi får lov til å delta og være med :) 

 

Mvh

Superb lll

 

Skrevet

Takk for det @Superb lll!

Glad forumet har en sånn hyggelig atmosfære, håper det blir sånn fremover også! Ønsker å moderere slik at det holder seg sånn, men samtidig må jo folk få lov å si sin mening også. Men rene ufinheter, hat og annet bullshit sletter jeg akkurat som jeg føler for der og da! :D Og det står du fritt til å gjøre også!

Glemte nevne dette, men litt statistikk fra Facebook så ligger gjennonsnittsalderen i området fra 35 til 55 år eller noe i den duren, så det er jo godt voksne folk. Er jo lite pubertale medlemmer her :D

Til dags dato har jeg ikke slettet ett eneste innlegg som følge av spam, ufinheter eller annet. Har kun flyttet to-tre emner pga plassering og slettet to-tre duplikater :D

 

Skrevet

Bare hyggelig :)

Slik fortsetter vi her også synes jeg, en fin og hyggelig stemning.

Ja da legger jeg jo innenfor gjennomsnittsalderen her i hvert fall, selv om jeg definitivt er med på å dra snittet oppover, hehe ;) 

Skrevet

Jeg er ganske ny her. Må jo si at det er fint å ha et slikt forum å stikke innom av og til. 

Fine tips her. Spennende løsninger. 

Veldig oversiktelige tråder her. @Tor2r, du gjør en veldig bra struktur her ???

Skrevet
1 time siden, Espen skrev:

Jeg er ganske ny her. Må jo si at det er fint å ha et slikt forum å stikke innom av og til. 

Fine tips her. Spennende løsninger. 

Veldig oversiktelige tråder her. @Tor2r, du gjør en veldig bra struktur her ???

Dette ble innlegg nr. 1000 på forumet ! Gratulerer, hehe ;)

Skrevet

@Tor2r Bra jobba! Etter oppgraderingen av forumet ble det litt lettere å få med seg nye diskusjoner, pluss at aktiviteten også har tatt seg kraftig opp slik at det etterhvert har blitt litt å følge med på :) 

  • 2 uker senere...
Skrevet

Bra å se statistikken på hvor mye mer besøkende det er på forumet nå kontra da jeg ble medlem.. Da var det vel tilnærmet ett dødt forum :-).. Bra atmosfære på forumet, mye positivt! Skulle jeg komme med en liten negativ tilbakemelding, så må det være att alt for mange tråder ender langt "Off topic", og blir en chatte tråd... Dette gjør det dessverre vanskeligere å finne igjen i relevant info i tråden, men bortsett fra det er det tipp topp! Men her kunne moderator kanskje vært en anelse strengere :P

Keep up the good work @Tor2r!

Hvor mange medlemer er det pr nå?

Skrevet
2 timer siden, Salcin skrev:

Bra å se statistikken på hvor mye mer besøkende det er på forumet nå kontra da jeg ble medlem.. Da var det vel tilnærmet ett dødt forum :-).. Bra atmosfære på forumet, mye positivt! Skulle jeg komme med en liten negativ tilbakemelding, så må det være att alt for mange tråder ender langt "Off topic", og blir en chatte tråd... Dette gjør det dessverre vanskeligere å finne igjen i relevant info i tråden, men bortsett fra det er det tipp topp! Men her kunne moderator kanskje vært en anelse strengere :P

Keep up the good work @Tor2r!

Hvor mange medlemer er det pr nå?

Akkurat her @Salcin så skal jeg både være enig med deg og litt uenig med deg :)

Helt enig med deg er jeg på punktene at enkelte tråder havner litt langt utenfor det opprinnelige emnet i tråden, og ikke minst at det (kanskje) også burde vært moderert litt av Moderator i slike tilfeller. Men det største problemet med akkurat det, er vel egentlig at Moderatoren er med på å dra ting ut over sidelinja, og er kanskje også den som gjør det oftest og lengst ut fra emnet i tråden, og det var vel mest sannsynlig det du siktet til også vil jeg tro? 

Og med tanke på hvor mange Moderatorer det er her på forumet, så er jeg ganske sikker på hvem du sikter til også, så den skal jeg forsøke å ta meg sammen på. :)

 

Det jeg er litt uenig med deg i @Salcin angående ulempene med at det blir dratt et stykke utenfor temaet er at det ofte kan komme både gode tips/råd, det kan være litt lærerikt og det på en måte kan være en «gren» ut i fra selve emnet, som kanskje også gir mening, selv om det ser ut til å være helt off-topic.

Jeg er også med på noen andre fora, bl.a. innen fotografering, og der har jeg nesten lært mer av «side sprangene» enn jeg har gjort av selve temaet i tråden(e). Og slik har det vært i noen få tråder her inne også synes jeg, men det skal selvfølgelig ikke være en fasit at det skal skli ut i hver eneste tråd, da blir det veldig uoversiktlig. Til slike ting så kunne det kanskje vært greit om det hadde vært en eller to Moderatorer til, slik at det ble tatt litt mer tak i akkurat det du nevner her @Salcin For jeg har som sagt ingen problemer med å både se og forstå hva du mener.

 

For det skal selvfølgelig ikke være slik til enhver tid, for da hjelper det jo ikke hvor god jobb @Tor2r har lagt ned her med tanke på sortering av emner, kategorier, om alle tråder skal handle om alt mulig. Muligeheten kan jo være å flytte avsporingen(e) over i et mer egnet emne/kategori, og legge igjen et innlegg i den aktuelle tråden at disse avsporingene er lagt over i en mer egnet kategori.

Hva tror dere om det @Salcin og @Tor2r?

 

Skrevet

Er nok ikke noen enkeltpersoner jeg siktet til, så ingen grunn til å tro att jeg siktet til deg :-) Ser også de positive sidene med å la en tråd spore av noe... En ting til ang det med å spore av er jo att man holder liv i tråden lenger, og folk deltar med flere innlegg. Noe som forøvrig er bra for ett forum i start fasen, samtidig som jeg mener det er viktig og i alle fall prøve å begrense det, slik att folk som kommer inn på forumet senere synes tråden er interessant å lese, og ikke hopper av etter 5. Innlegget for da snakkes det om helt andre ting :-) Folk synes ratt det kan være rart å legge til nye kommentarer i en tråd også, da samtalen går på noe helt annet enn topicen gjorde?... Ikke bare enkelt å gjøre alle fornøyde, men dette er bare ett innspill :-)

Skrevet

Jeg er enig med dere begge om det meste her @Superb lll og @Salcin.

Har latt være å moderere i forhold til off topic nå i begynnelsen. Rett og slett, som dere sier, pga aktivitet. Jeg er jo ekstremt flink til å la ting flyte fritt selv når jeg kommentere :D

MEN, det må jo sakte men sikkert begynne å endre seg til slik et forum skal fungere.

På 10/25/2016 den 20.25, Salcin skrev:

Hvor mange medlemer er det pr nå?

Det er nå ca 139 medlemmer registrert. 

Frem til sept var snittet på 7-9 nye registreringer per måned. I sept og okt har det lagt på ca 20+

  • 1 måned senere...
Skrevet

Siden sist jeg kom med noe her har oktober gjort seg ferdig og november er unnagjort.

Pila peker BRÅTT oppover! 

November vs september var det 228% flere økter og 209% flere brukere av forumet, disse besøkene genererte 131% flere sidevisninger.
November vs oktober var det 111% flere økter og 95% flere brukere av forumet, disse besøkene genererte 87% flere sidevisninger.

Tall for november: Økter: 7.509 (2.287) - Brukere 3.471 (1.122) - Sidevisninger: 21.234 (9.161) (september i blått)

Fleste besøkende på en dag: 21 november: 571!! - Dette genererte ca 1300 sidevisninger! På det meste var det 60 stk inne på forumet samtidig! Ved forrige oppdatering i oktober var toppen 10-15 samtidig på forumet... :)

I september ble det registrert 21 nye brukere, 20 nye i oktober og 39 nye i november. Per nå er det 180 registrerte medlemmer. Og det kuleste nye brukernavnet må være @Dr. Strangepork hehe :D

Tallene på antall nye emner og innlegg øker ikke like mye som lesestatistikken, men vi ligger på 3-400 nye innlegg per måned.

  • 5 måneder senere...
Skrevet

Skal vi se... her er tallene siste tiden:

På 3.12.2016 den 20.06, Tor2r skrev:

Tall for november: Økter: 7.509 (2.287) - Brukere 3.471 (1.122) - Sidevisninger: 21.234 (9.161)

Tall for April: Økter: 10.106 - Brukere: 4.954 - Sidevisninger: 34.753

Per nå, ca 420 registrerte medlemmer.

551 innlegg i april.

35 nye medlemmer i april.

 

Skrevet

Artig stats. 


Tonen holder seg godt også.

Det første jeg gjorde før jeg kjøpte octavian i februar var å finne DETTE forumet og tråle det litt, så kjøpte bilen så ble jeg medlem.

RockOnB|

Skrevet
41 minutter siden, Ken skrev:

Artig stats. 


Tonen holder seg godt også.

Det første jeg gjorde før jeg kjøpte octavian i februar var å finne DETTE forumet og tråle det litt, så kjøpte bilen så ble jeg medlem.

RockOnB|

Er jo mye av det som er poenget med forumet. At nye eiere skal få litt innsikt i det å eie en Skoda før de kjøper. Var derfor jeg startet det hele i 2015 da jeg ikke fant noe forum. :)

Skrevet

Som jeg og mange flere har sagt mange ganger @Tor2r du skal ha all mulig ros for at du har laget en flott side, som det er veldig mange hyggelige medlemmer på. Det er til tider stor aktivitet her inne, og det er jo veldig artig synes jeg :) 

Det er en utrolig god tone, og det er mange hjelpsomme og kunnskapsrike personer her inne, så det er jo mange som fortjener en god klapp på skulderen her synes jeg :) 

 

 

 

 

Det eneste som mangler nå, er vel at vår kjære admin også får seg en bil av riktig merke, hehe ;) :D  

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Er nok lurt å skriva kor hen i landet du befinner deg.. Men om du ikkje tenker å.gå til Møller, blir det å spør lokale verkstader der du bur.
    • Hei igjen.. Min Skoda Yeti Adventure treger å få byttet varmeapparat register/varmeveksler. Noe som vet hvem som kan utføre dette til en ok pris?  mvh Bjørn H 
    • Jeg kan ikke gi id4 skylda for at jeg har en ødelagt kropp/rygg, men setene er det definitive endepunktet for den bilen nå. Det har også vært noen utfordringer med den, har byttet hovedskjermen etter gjentatte ganger hvor den «frøs» og ikke lot seg betjene i det hele tatt. Da fungerte heller ikke stemmestyringen, samt at mange andre ting får en ikke da betjent/justert i det hele tatt. I tillegg så har den noen ganger mistet all data forbindelse og gps, slik at bilen etter kartet da har låst seg langt ute i Skagerak. De haptiske knappene på rattet er heller synes jeg mindre og mindre om, og spesielt vinterstid når en kanskje har på seg et par tynne hansker, så er det jo nesten håpløst å betjene noe som helst. Savner også at det er flere fysiske knapper, for det meste må jo betjenes fra skjermen. Appen synes jeg også var et veldig tilbakeskritt i forhold til Skoda sin, der kunne jeg følge med på forbruk, kjørelengder på turer, etc, mens på VW sin er det jo omtrentlig ingenting som kan leses av. Vinterstid var det vanskelig å sette i gang varmepumpa gjennom appen, fordi den ikke fikk kontakt med serveren (forsåvidt kjent VAG problem). Skoda Enyaq RS har mer av det jeg savner i VW id4, samt seter som er bedre tilpasset til mine utfordringer. Type SUV må jeg ha pga helsa, jeg må inn i bilen, ikke ned. Jammen ikke greit å bli gammal «kæll» skal jeg si deg, hehe   Fronten er jeg helt enig med deg i @Marius, den er den direkte årsaken til at jeg ikke valgte Enyaq sist jeg byttet bil. Liker ikke den forrige fronten i det hele tatt, og det hjalp heller ikke når «Crystal Face» grillen kom, den er for dominerende i mine øyne. Men smaken er heldigvis forskjellig   Om kvaliteten er bedre gjenstår jo å se, de er jo bygget på samme plattformen, og deler jo mange komponenter og programvare. VW id7 er en veldig flott bil, det er det ingen tvil om.  Den er både stillig og romslig, og har et fint design i mine øyne. Fikk du med deg «oppgraderingen» av tilhengervekten til 1.800kg? Skoda Enyaq skal også få den i løpet av høsten etter hva jeg har forstått, men mulig min blir produsert før det er tilgjengelig. Fikk opplyst produksjonsuken i går, og den er i uke 45, så da er det mulig bil levering i første del av desember om transporten går etter planen. Ja Enyaq RS ble kostbar og valgt ekstrautstyr gjør også sitt med totalprisen, bare vinterhjul er det over 43.000,- for på kontrakten. Vi fikk et meget godt tilbud på den nye bilen og mye av ekstrautstyret, men desto dårligere innbytte pga sterkt nedsatte priser og kampanjer på helt nye id4. Så kan en jo sette sammen regnestykket slik en ønsker, det er uansett mellomlegget som sier hva jeg må betale.... Håper du får en bedre opplevelse og mindre feil på din VW id enn det jeg har hatt så langt. Altså ikke noen graverende feil, likevel ganske irriterende når en ikke får gjort noe med verken lydanlegg, adaptivt understell, etc, for det må gjøres på en skjerm som ikke fungerer.
    • Det var jo synd du ikke følte deg til rette i ID4, for det er jo knall bil det også, såvidt jeg har skjønt. Ikke prøvd. da jeg ikke ønsker "SUV" ... Derfor jeg gikk for en ID7 denne gangen. Også pga Skoda ikke hadde noe alternativ.  Tesla var ikke noe alternativ for min del heller, for mye problemer med de bilene der. Har jeg inntrykk av i hvertfall.  Enyaq RS er knall bil sies det Den blir du nok HELT sikkert fornøyd med. Liker nye "trynet" til Skoda. Tøft! Syntes Enyaq RS blir noe dyr med "Alt" utstyr. Kommer vel tett oppmot 700k vel. ID7 kom på litt over 600k. Holder i massevis det også egentlig, men... Det er vel slik prisene er i dag. Fikk en veldig god innbytte pris på Superb'en. Så, da var prisene litt enklere å svelge! 
    • Takk for det @Marius   Jeg fant meg rett og slett ikke til rette i id4, setene passer ikke min rygg/kropp som har fått litt for mye «juling» i jobb, så da er jeg nødt til å gjøre noe med det. Fant to biler som kunne være bedre, så prøvde Tesla M Y Juniper Performance først. Det var jo en fin bil med heftige prestanda for å si det litt forsiktig   Den gikk som et uvær, hadde ganske gode seter, men traff likevel ikke helt 100%. Den neste var Skoda Enyaq RS, og der traff setene godt i forhold hvilke utfordringer jeg har med rygg. Så da valgte vi å bestille en slik. Volvo er jo også kjent for gode seter, men jeg synes at EX40 er litt gammeldags og nesten litt utdatert med tanke på hvor gammel den faktisk er (som XC40). Ikke 100% overbevist etter alle skriverier den siste tiden heller. Id7 er jo en fantastisk bil, den er dessverre litt for lav for meg, og setene er heller ikke de rette. Men jeg har kjørt litt id7, og det er virkelig en bil som tiltaler meg. Synd kroppen er som den er, for det setter dessverre mange biler og bilmerker ut av bildet. Det viktigste @Marius er faktisk at bilen passer til de behovene en har i hverdagen, ikke hvilket merke den har i grillen. Det er så mange samarbeid mellom forskjellige bilmerker i dag, at det er nesten håpløst å følge med på alt sammen. Så der har du gjort et godt valg vil jeg tro  
    • Hei, Noe sent svar! Her ser det ut som du må ut av landet for å ta få tak på dette. f.eks  https://www.skoda-parts.com/spare-part/03l121151l-connecting-pipe-european-union-52036.html Dette kan helt sikkert sveises også, da det er kun er kjølevæske. Men, kanskje litt jobb å få ut?
    • Hei, Velkommen tilbake til forumet!  Jeg har også vært veldig stille og ikke altfor ofte innom her fortiden. Gratulerer med bestilling av ny bil! Du blir helt sikkert fornøyd!   Jeg kvittet meg med Superb'en i juni, Ikke for det jeg var misfornøyd. Men, hadde hatt den altfor lenge i forhold til planen! Da Skoda ikke hadde så mange alternativer iforhold til det jeg jaktet på, så endte jeg faktisk opp med en VW ID7 GTX Exclusive -25 modell. Hentet ut 17.Juni. Meget fornøyd til nå, med både rekkevidde og ladehastigheter på litt lengere turer!   Har passert 6000km nå.. Så ikke voldsomme mengder
    • Takk for det @Sjåføren 🙂 Har tittet innom forumet, men ikke vært aktiv siden jeg byttet over til et annet merke i fjor høst, blir nok litt mer aktiv til tider etter at jeg har mottatt bilen. Ja bilen virker meget bra, var svært behagelig å kjøre. RS har 4-hjulstrekk og er vel den utgaven av Skoda som har mest krefter, selv om det er mer enn nok i hverdagen, så er det jo veldig lite i forhold mange andre elbiler. Den er jo egentlig meget rask fra 0-100km/t om en tenker noen få år tilbake i tid, men blir jo likevel regelrett «parkert» av svært mange andre i dag. Den utviklingen går meget fort i dag, prøvekjørte Tesla M Y Juniper Performance tidligere i uken, og der var det 0-100km/t på 3,5 sekunder. Ingen som trenger dette i hverdagen selvfølgelig, men Norges desidert mest solgte bil har altså slike «ess i ermet» for dem det betyr mye for. Etter snart 1 år med elbil, så må jeg bare si at det fungerer helt utmerket for min del. Synd jeg ikke gikk over til elbil tidligere, men var lenge meget skeptisk og synes de alle sammen hadde altfor kort rekkevidde etter hva jeg var vant til fra før med mine bensin/diesel biler.  Rekkevidde er jo ikke noe jeg tenker på engang lengre, det som er mye mer interessant er jo ladehastigheten når en først stopper for å ta en pause. Der er jo ikke Enyaq noen racer, verken i hvor høy effekt den kan ta i mot (max 185kW), eller hvor fort det går. De beste elbilene har i dag 800V DC og lader med +/- 400kW, og da går det virkelig unna. Men det er ikke noe jeg har behov for til mitt bruk, men at det er et viktig punkt for mange andre i hverdagen forstår jeg veldig godt. 99% av min lading gjør jeg hjemme i garasjen, så har kun prøvet hurtiglading 3-4 ganger i løpet de 10 mnd jeg har hatt elbil, trengte det ikke da heller, men det var bare for å ha prøvet det slik at en har litt erfaring den dagen en skulle ha et konkret behov. Dessverre så er tilhengervekten den kan dra svært begrenset (1.200kg). Jeg vet at det kommer versjoner i 2026 som får øket det til 1.800kg, og det vil jo ble vesentlig bedre. VW id4 GTX 2026 mod. har allerede fått øket det til 1.800kg. Så det er høyst usikkert om bilen jeg har bestilt kommer med 1.800kg hengervekt, men nå drar jeg aldri på campingvogn eller andre store/tunge tilhengere, så for min del er det ikke et problem uansett. 21'' sommerhjul kler den bilen veldig godt synes jeg, og det sammen med DCC (adaptivt understell), så blir det en bil som sitter ganske bra på veien. Har 21'' sommerhjul på den jeg har i dag og 20'' vinterhjul, og det er helt uproblematisk. Det som virkelig er behagelig med denne typen bil er jo hvor stille og rolig det er, billige driftskostnader, effekten/dreiemomentet er der umiddelbart og har jo nm i massevis. Er ferdig oppvarmet på under 5 min, og det kan også gjøres i en lukket garasje. Men elbil passer selvsagt ikke til alle, selv om det blir flere og flere elbiler på markedet som gjør at det nå er vanskelig å ikke finne noe som passer. Men enkelte bor slik til at det ikke er mulig med hjemmelading og at det er langt til en ladestasjon, mens andre drar på store campingvogner, båthengere, etc, og det er klart at da er det ikke like bra med elbil. Med tung tilhenger/campingvogn etter en elbil, så forsvinner strømmen fort, og da må det lades desto oftere. Kulda gjør jo også sitt med tanke på rekkevidde, så er det greit å ha litt størrelse på batteriet. En ting er i hvert fall helt sikkert, jeg har eid min siste bil som det må fylles bensin/diesel på 😉
    • Wow, gratulerer! Så kjekt å ha deg tilbake igjen. Vi får ta opp igjen tråden, men det har vært temmelig stilt på forumet det siste året. Spennende bil du har gått for. 21" sommerstørrelse  er heftig. Jeg er ikke så veldig i elbil verdenen, har RS 4-hjulstrekk? Du har ikke campingvogn eller tung henger du skal dra på?
    • Da er jeg på vei tilbake til Skoda igjen, gresset er definitivt ikke grønnere på andre steder i VAG universet. Har nå bestilt en, Skoda Enyaq RS 2026 Graphite Grey metallic MAXX 21'' Vision antrasitt sommerhjul Svingbart tilhengerfeste Bagasjeromspakke Delingsnett Skvettlapper foran 20'' Neptune sort/polert vinterhjul Levering forespeilet i desember 2025 Skal bli artig å være en del av Skoda «universet» igjen 🙂
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...