Gå til innhold
Tor2r

Brilliant Silver Metallic


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dessverre bor jeg på et sted hvor det ikke er noe mangfold av biler (eller folk for den saks skyld) så det er sjeldent jeg får sett de forskjellige fargene Skoda har å tilby live.

Men i går så jeg tilfeldigvis en ny Superb i Brilliant Silver Metallic, og den var rett og slett nydelig, skikkelig "sparkling" farge og en fryd for øyet.

Alltid tenkt at Superb er best i Moon White, men ble usikker nå! :)

Noen som har Brilliant Silver?

Skrevet

Jeg har hatt sølv metallic på flere av mine biler tidligere og liker egentlig sølv meget godt, men altså ikke på Superb. sølv er en genial farge til kamuflere, støv, små riper, tildels steinsprut (om grunningen har omtrentlig den samme fargen som lakken) og den ser ofte renere ut enn bilen faktisk er. Av de 6 siste nye bilene jeg har bestilt selv, så har faktisk 4 av dem vært sølv, og i tillegg så har 2-3 av de brukte jeg har hatt tidligere også vært sølv, så det er definitivt den fargen jeg har hatt på flest biler.

Det går et par stk nye Superb her jeg bor i sølv metallic, og det er en farge jeg ikke synes kler Superb så godt. Jeg synes den kamuflerer de litt skarpe linjene og får da ikke vist frem designet og gitt Superb den oppmerksomheten jeg synes den fortjener.  I tillegg så er de 2 Superbene dønn kjedelige med 16" og 17" hjul, ikke sorte vinduer bak, ikke DCC som senker bilen 10mm, og slike ting betyr jo også veldig mye for første inntrykket. Hadde det vært gjort litt mer utav dem med noe av det jeg har nevnt her, så kan det også hende at jeg hadde fått et helt annet syn på den. I tillegg her jeg bor, så må de også dele oppmerksomheten med flere titalls sølvfargede Taxier, og da skiller den seg heller ikke ut i mengden.

 

Her er det minst Quarts Grey og Business Grey metallic, og det er en farge jeg synes kler Superb veldig godt, Moon White metallic er det også flere som har her, og den synes jeg var fin til å begynne med (har den selv også), men den er det så mange av nå at jeg synes den begynner å bli for vanlig og litt kjedelig.

Sort synes jeg heller ikke at kler Superb så godt, for der blir også de skarpe linjene ganske gjemt, og i sort med sorte vinduer, så synes jeg den faktisk minner litt for mye om en bil en helst ikke vil se (med kors på taket)..........

 

Artig å lese hvilke forskjellige synspunkter og inntrykk vi sitter med når det gjelder fargevalg, for der er det mange delte meninger for å si det litt forsiktig.......... :D 

Skrevet

Sort Superb er jeg helt enig i ikke passer Superb noe særlig. Synes den gjør seg best i litt lysere nyanser, business grey må vel være favoritten. Lava bue er også flott.

 

 

Skrevet

Etter to svartmetallic har jeg konkludert med at jeg ikke liker svart. Bilene er flotte nypolerte i utstillingshallen, men når hverdagen setter inn er de rene kun når de er nyvaskede. Litt som fine damer på byen, pen med sminken på(gjerne kombinert med ølbriller for enkelte) men ser ikke ut dagen etter ??

Skrevet
1 time siden, CitizenX skrev:

Etter to svartmetallic har jeg konkludert med at jeg ikke liker svart. Bilene er flotte nypolerte i utstillingshallen, men når hverdagen setter inn er de rene kun når de er nyvaskede. Litt som fine damer på byen, pen med sminken på(gjerne kombinert med ølbriller for enkelte) men ser ikke ut dagen etter ??

Helt enig, samt at bittesmå steinsprang skriker mot deg som sola midt på natta :/

 

Skrevet

Må si jeg er enig med TS om sølvfargen! Jeg vurderte quarts grey og Business grey da jeg så i katalogen! Men da jeg kom i butikken og fikk se alle fargene på biler, da sto det plutselig mellom Business grey og brilliant silver. Har hatt sølv før og er enormt praktisk! Men kan bli litt kjedelig for en som liker bilpleie!

Skrevet
3 timer siden, Salcin skrev:

Men kan bli litt kjedelig for en som liker bilpleie!

hehehe, ser den :) 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Xenon ja! Er nok en heftig timepris ja, og et saftig påslag på deler. Har sett video på hvordan det gjøres og det såg ganske komplisert ut. Iallefall for en som ikke er over snittet dreven på å skru på biler. Bor i byen, så har ikke noe garasje eller noe å gjøre det i heller. Måtte av med hele fangeren ja, hadde det bare vært lykten så hadde det vært litt enklere.
    • Dsg er jo å be om problemer om du ikke er særdeles nødt til å ha det.  Men er mange som ikke har tull med disse også. Du skriver at du ikke ønsker å få store utgifter.... Da hadde iallfall ikkje eg kjøpt noe som helst med dsg. 3stykker eg kjenner har brukt over 30-40000 på vag gearkassene sine, ikke spesifikt din model men tja 🙈  Men om du må ha dsg, husk iallfall å flushe den på absolutt minimum intervaller som Skoda sier... Men Vag har jo dritt seg loddrett ut på noen service intervaller noen ganger. Slik som  AI viser her ....At en bilfabrikant kan være så dust av dei innbiller kundene at dei har ein magiskolje som på dei tørre dsg kassene som ikke blir forurenset er jo bare fantastisk. Den blir sikret ikke påvirket av kondens eller noe i vårt fantastiske klima... Og vi for jo ikke opp oljetemtra tur slik som man for på Autobahn...  Så msn trenger ikke noe fagbrev i petrokjemi for å forstå at det er fullstendig molbo. Hadde det vært min bil så hadde eg byttet ut det du for tappet ut av kassa ved ett olje skift på motoren, så hadde eg bytte 1-2liter hver gang som eg byttet motorolje. Men regner med at du bruker verksted og ikke gjør dette selv.     Våte DSG-girkasser (f.eks. 6-trinns DQ250, 7-trinns DQ500/DL501): Disse har et eksternt utskiftbart filter (ofte et element i et plasthus på toppen av girkassen). Olje og filter skal vanligvis byttes hver 60 000 km. Tørre DSG-girkasser (f.eks. 7-trinns DQ200): Disse bruker en annen konstruksjon med lukket oljesystem for mekanikken. De har ikke et servicevennlig filter som byttes regelmessig, og er i utgangspunktet fylt med "livstidsolje" fra fabrikk (selv om mange velger å flushe/bytte olje likevel ved høg kilometerstand).
    • Også Google litt og AI.... Jeg er 100%diklrr på at du finner  drøssevis av filmer på YouTube som viser  deg step by step.
    • Du snakker om ballast til Xenon? Regner jeg med , orginal ballast koster mer enn1500.  Mye mer , synest faktisk 10000 var billig på merkeverksted😂 Dei tar vel 1800 og oppover pr time.  Men tja dette klarer dei fleste selv...  Ett tips google eller AI how to change...... Og da finner du step by step. Fangeren demonter du lett selv når du ser på videoen. Men tja holder.det ikke å ut med lykte        
    • Hadde dette på ein Audi eingang og da var det bare "klipsene" bak på slange som var hoppet av. Men på ein oktavia måtte eg bytte selve spyleren. Få noen til å spyle så ser du lettere hvor det lekker.    
    • Hei er det noen som kan tipse meg hvordan jeg skifter ny lyktespyler venstre side ,da min ikke spyler,bare lekker spylerveske.Fungerer på høyre side
    • På Skoda Scout 2017 skiftes vanligvis spjeldmotoren ved å fjerne handskerommet: man skruer det av, kobler fra kontaktene og får tilgang til aktuatoren bak det. Deretter kobles strømkontakten fra, festeskruene skrus ut og motoren fjernes fra spjeldakselen. Den nye settes på plass med nøyaktig innretting av drivverket, hvoretter alt settes sammen igjen. Til slutt må klaffene tilpasses via diagnostikk eller klimakontroll, ellers kan systemet fungere feil eller avgi klikkelyder.
    • Hei, vurderer kjøp av Skoda Octavia scout 2.0tdi 2018mod som familiebil. Detta er ein bil som er tenkt å ha ei stund, korleis er påliteligheiten på dessa? Og kva må ein sjekke/sjå opp for. He jo sjølvsagt lest litt opp på det typiske korleis dei er men greitt å høyre erfaringar og. Hadde ein Audi A6 som kosta meg skjorta og litt til på 2 lusne år, så er noke eg helst vil sleppe det ei gong til😅 Er dessa å anbefale? Legger ved link til bil, på førehand takk for svar🙂 https://www.finn.no/450859246
    • Hei   Håper at noen bilkyndige kunne hjelpe meg her. Jeg har en Skoda Octavia 1.8 TSI fra 2018. Bilen er 8 år og jeg prøvde å sjekke litt rundt ang levetiden på kjølevæsken som er i disse bilene. Fikk aldri noe sikkerlig svar annet enn kjølevæsken byttes når vannpumpen ryker engang. Vannpumpen er visst et kjent problem på disse motorene. Flere nevnte at mange av disse bilene fra VAG inneholder en silikatpose i kjølevæskebeholderen i motorrommet. Denne skal visstnok gjøre at kjølevæsken blir ''evigvarende'' men advarer med at denne silikatposen kan sprekke og lage krøll i hele kjølesystemet som forverrer problemet. Noen mener den lille ekspansjonstanken bør byttes helt ut da det er for risikabelt å dra ut posen som fort kan ødelegges eller ikke mulig siden det er 2 ''vegger'' inni beholderen. Det beste er å bytte ut hele tanken med en ny uten silikatpose inni. Vag har senere gått bort fra silikatpose. Er dette noe jeg bør bekymre meg for å gjøre nå snart?  
    • Fant du ut hva problemet var. Har noe tilsvarende på min Yeti 2012 med 2.0tdi 140hk.
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...