Gå til innhold
Core2Duo

Core2Duos Superb SportLine 2,0 TSI 220hk DSG MY17


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bare komme med en liten oppdatering her - da er bilen bekreftet på toget, og ankommer Norge neste uke! :D

Skrevet

Oh, så spennende da! Bilder er must ja :)

Skal du, som mange andre, "snike" deg bort til forhandler å ta bilder før du får den levert? :D

 

Skrevet
19 minutter siden, Tor2r skrev:

Oh, så spennende da! Bilder er must ja :)

Skal du, som mange andre, "snike" deg bort til forhandler å ta bilder før du får den levert? :D

Jeg får se om tiden rekker til en liten smugtur, det er fristende.. :D

Bilder skal dere selvfølgelig få etterhvert! ;)

  • 2 uker senere...
Skrevet

På torsdag skjer det! :D ( Min tante og onkel som har lagt sine første hender på bilen.... ;) )

16735218_10154606940138292_684074823_o.jpg

Skrevet
2 minutter siden, Superb lll skrev:

Regner med at det er en som synes tiden frem mot torsdag går litt sakte nå.........? ;) 

Aaaaalt for sakte......

Skrevet

Da var jeg som sagt og hentet bilen på torsdag. For en nydelig bil å kjøre! Smilet sitter bredt her! Nå i helga blir det enkelt og greit bare og trykke på alt som er i bilen, og få innstillinger sånn noenlunde finjustert, og det viktigste av alt, selvfølgelig å kjøre seg en god tur!

Og som lovet (og visstnok obligatorisk ;)), så kommer det bilder i løpet av de nærmeste dagene!

(Forresten @Superb lll , ref en annen tråd her inne, det er dobbel eksos på bilen, som vi var sikre på at ikke var. Masse eksos-guffe på begge sider! ;))

Skrevet

Gratulerer med ny bil @Core2Duo :D 

Dobbel eksos var jo en positiv overraskelse da, har du de samme synlige eksosendene som 2,0/280hk har i diffuseren, eller er eksosendene på din bil gjemt bak diffuseren som de er på min bil?

Ja alt må jo settes opp slik en vil ha det, og det er jo litt å gå igjennom når en først begynner å trykke litt, men det er jo en av de største gledene ved siden av å kjøre det nye vidunderet da selvfølgelig. Ser frem til å se noen bilder av vidunderet ditt etterhvert også @Core2Duo :)

Håper bilen lever opp til dine forventninger, jeg kjører fremdeles med smilet i behold hver eneste gang jeg bruker bilen, neste uke er den 11mnd  (og snart 23.000km) og har ikke hatt noe tull med den i det hele tatt (og den har heller ikke brukt noe olje). :) 

God helg :) 

 

Skrevet

Gratulerer med flott bil! Moonwhite kombinert med svarte detaljer er veldig tøft :) Hva er planen ang sommerhjul? Standard original felger? Ble overrasket over dobbel eksos :) Etter å kjørt Superb siden oktober 2015 er jeg svært fornøyd! Så det kommer du garantert til å bli!

Skrevet
På 18.2.2017 den 9.20, Superb lll skrev:

Dobbel eksos var jo en positiv overraskelse da, har du de samme synlige eksosendene som 2,0/280hk har i diffuseren, eller er eksosendene på din bil gjemt bak diffuseren som de er på min bil?

De er gjemt bak diffuseren. Jeg prøvde å ta bilde, men det ble heller dårlig, da jeg fikk sola rett i kamera. Kan prøve på nytt en av de neste dagene eventuelt. :) Ellers, som lovet, noen bilder av bilen! (Den ble avspylt før kameraet ble dratt fram., det trengtes...;))

16810717_693613917484886_883396276_o_Ink_LI.thumb.jpg.2493a40c044267b07c225528c45e4c4f.jpg16810395_693613904151554_520209344_o_Ink_LI.thumb.jpg.6e1c42ff20641785ca42ced7fc778992.jpg16832908_693613914151553_917741980_o_Ink_LI.thumb.jpg.23044e34e83811f01f6e00d1584c276a.jpg

 

På 18.2.2017 den 12.37, Salcin skrev:

Gratulerer med flott bil! Moonwhite kombinert med svarte detaljer er veldig tøft :) Hva er planen ang sommerhjul? Standard original felger? Ble overrasket over dobbel eksos :) Etter å kjørt Superb siden oktober 2015 er jeg svært fornøyd! Så det kommer du garantert til å bli!

Takk for det! Ja, de svarte detaljene gjør seg veldig godt :) Standard-felger (de som følger med SportLine) er jo de felgene som står på nå. Jeg benyttet disse som vinterhjul istedenfor sommerhjul, også bestilte jeg andre originale Skoda-felger som sommerdekk: Jeg kan selvfølgelig ta bilde av bilen med disse på også, når det er tid for det. Jeg syntes iallefall disse felgene virkelig gjør seg godt på denne bilen! :D 

16788064_10154268263281198_269387338_n.thumb.jpg.d5a5449b6cebe6d2dccf882eb421b606.jpg

Skrevet

Oi oi... da gjelder det bare å få eksosen frem så den synes, slik den bør :) Flott skyss det der! Skulle jeg anbefale deg noe, så hadde det løftet utseende godt å få foliert det taket svart også :) 

Skrevet

Dette ser bra ut ja :)

Hvor mange km så langt da? Og hvor mange vask, type nevrotisk? ;)

Slenger på +1 på foliering av tak :)

 

Skrevet

Akkurat rundet 1000 km nå. :D Og vask, bilen er nok bare blitt avspylt en gang. Er heldig å kjøre på ordentlige vinterveier - hvertfall til og fra jobb, så da blir jo bilen seendes ut fresh og flott, iallefall for en god stund! 

Skal se litt på muligheten på foliering, blir nok ikke med det første men, ha det litt i bakhodet.. :) 

Skrevet

Kilometerene går fort unna ja! Siden du er heldig med fine vinterveier er jo sjansene for en irriterende steinsprut litt mindre også :)

 

Skrevet (endret)

Se der, du. Hovedgrunnen til at jeg valgte variabelt bagasjeromsgulv var at jeg i min forrige bil (Octavia III) ikke fikk opp døra på hundeburet uten å måtte bygge opp buret først. Testet på Superb'en nå, og jaggu er bagasjerommet så stort og langt, at jeg får hundeburet såpass langt bak i bagasjerommet at jeg allikevel får opp døra på buret, selv med gulvet nede. Enda en positiv opplevelse og erfaring i ermet! :D

Endret av Core2Duo
Skrevet
54 minutter siden, Core2Duo skrev:

Se der, du. Hovedgrunnen til at jeg valgte variabelt bagasjeromsgulv var at jeg i min forrige bil (Octavia III) ikke fikk opp døra på hundeburet uten å måtte bygge opp buret først. Testet på Superb'en nå, og jaggu er bagasjerommet så stort og langt, at jeg får hundeburet såpass langt bak i bagasjerommet at jeg allikevel får opp døra på buret, selv med gulvet nede. Enda en positiv opplevelse og erfaring i ermet! :D

Haha nesten litt komisk å lese... da jeg har prestert å gjøre det motsatte! Hadde først variabelt gulv, så hundebur gikk fint.. hadde jo stort sett gulvet oppe, di få gangene jeg har buret i bilen... Men sånn til vanlig så hadde jeg stort sett gulvet nede, slik att poser og sånn kunne "henge" i bagasjerom... så ved ny bil tenkte jeg att det ikke var nødvendig med variabelt gulv... Nå må jeg bygge opp buret for å få opp døra på hundeburet :P 

  • 2 måneder senere...
Skrevet
53 minutter siden, Core2Duo skrev:

Bilen min har blitt syk :( Verkstedtime på tirsdag!

18338865_10154483536201198_394533941_o.jpg

Hvis du ikke får feilpip hele tiden hørtes det bare deilig ut, jeg hater parkeringssensorer

Hehe ??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå

  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Er det noen som har vært borti å måtte bytte toppdekselpakning på en octavia mk3 eller tilsvarende? Etter å ha hatt den inne på service og tennpluggskift, så bemerket verkstedet at det var svetting og tegn til liten lekkasje fra toppdekselet. Og mente at pakningen burde skiftes. Og de skulle ha 15 000 for det, syntes det hørtes voldsomt ut.. motoren er en 1.8 TSI
    • Xenon ja! Er nok en heftig timepris ja, og et saftig påslag på deler. Har sett video på hvordan det gjøres og det såg ganske komplisert ut. Iallefall for en som ikke er over snittet dreven på å skru på biler. Bor i byen, så har ikke noe garasje eller noe å gjøre det i heller. Måtte av med hele fangeren ja, hadde det bare vært lykten så hadde det vært litt enklere.
    • Dsg er jo å be om problemer om du ikke er særdeles nødt til å ha det.  Men er mange som ikke har tull med disse også. Du skriver at du ikke ønsker å få store utgifter.... Da hadde iallfall ikkje eg kjøpt noe som helst med dsg. 3stykker eg kjenner har brukt over 30-40000 på vag gearkassene sine, ikke spesifikt din model men tja 🙈  Men om du må ha dsg, husk iallfall å flushe den på absolutt minimum intervaller som Skoda sier... Men Vag har jo dritt seg loddrett ut på noen service intervaller noen ganger. Slik som  AI viser her ....At en bilfabrikant kan være så dust av dei innbiller kundene at dei har ein magiskolje som på dei tørre dsg kassene som ikke blir forurenset er jo bare fantastisk. Den blir sikret ikke påvirket av kondens eller noe i vårt fantastiske klima... Og vi for jo ikke opp oljetemtra tur slik som man for på Autobahn...  Så msn trenger ikke noe fagbrev i petrokjemi for å forstå at det er fullstendig molbo. Hadde det vært min bil så hadde eg byttet ut det du for tappet ut av kassa ved ett olje skift på motoren, så hadde eg bytte 1-2liter hver gang som eg byttet motorolje. Men regner med at du bruker verksted og ikke gjør dette selv.     Våte DSG-girkasser (f.eks. 6-trinns DQ250, 7-trinns DQ500/DL501): Disse har et eksternt utskiftbart filter (ofte et element i et plasthus på toppen av girkassen). Olje og filter skal vanligvis byttes hver 60 000 km. Tørre DSG-girkasser (f.eks. 7-trinns DQ200): Disse bruker en annen konstruksjon med lukket oljesystem for mekanikken. De har ikke et servicevennlig filter som byttes regelmessig, og er i utgangspunktet fylt med "livstidsolje" fra fabrikk (selv om mange velger å flushe/bytte olje likevel ved høg kilometerstand).
    • Også Google litt og AI.... Jeg er 100%diklrr på at du finner  drøssevis av filmer på YouTube som viser  deg step by step.
    • Du snakker om ballast til Xenon? Regner jeg med , orginal ballast koster mer enn1500.  Mye mer , synest faktisk 10000 var billig på merkeverksted😂 Dei tar vel 1800 og oppover pr time.  Men tja dette klarer dei fleste selv...  Ett tips google eller AI how to change...... Og da finner du step by step. Fangeren demonter du lett selv når du ser på videoen. Men tja holder.det ikke å ut med lykte        
    • Hadde dette på ein Audi eingang og da var det bare "klipsene" bak på slange som var hoppet av. Men på ein oktavia måtte eg bytte selve spyleren. Få noen til å spyle så ser du lettere hvor det lekker.    
    • Hei er det noen som kan tipse meg hvordan jeg skifter ny lyktespyler venstre side ,da min ikke spyler,bare lekker spylerveske.Fungerer på høyre side
    • På Skoda Scout 2017 skiftes vanligvis spjeldmotoren ved å fjerne handskerommet: man skruer det av, kobler fra kontaktene og får tilgang til aktuatoren bak det. Deretter kobles strømkontakten fra, festeskruene skrus ut og motoren fjernes fra spjeldakselen. Den nye settes på plass med nøyaktig innretting av drivverket, hvoretter alt settes sammen igjen. Til slutt må klaffene tilpasses via diagnostikk eller klimakontroll, ellers kan systemet fungere feil eller avgi klikkelyder.
    • Hei, vurderer kjøp av Skoda Octavia scout 2.0tdi 2018mod som familiebil. Detta er ein bil som er tenkt å ha ei stund, korleis er påliteligheiten på dessa? Og kva må ein sjekke/sjå opp for. He jo sjølvsagt lest litt opp på det typiske korleis dei er men greitt å høyre erfaringar og. Hadde ein Audi A6 som kosta meg skjorta og litt til på 2 lusne år, så er noke eg helst vil sleppe det ei gong til😅 Er dessa å anbefale? Legger ved link til bil, på førehand takk for svar🙂 https://www.finn.no/450859246
    • Hei   Håper at noen bilkyndige kunne hjelpe meg her. Jeg har en Skoda Octavia 1.8 TSI fra 2018. Bilen er 8 år og jeg prøvde å sjekke litt rundt ang levetiden på kjølevæsken som er i disse bilene. Fikk aldri noe sikkerlig svar annet enn kjølevæsken byttes når vannpumpen ryker engang. Vannpumpen er visst et kjent problem på disse motorene. Flere nevnte at mange av disse bilene fra VAG inneholder en silikatpose i kjølevæskebeholderen i motorrommet. Denne skal visstnok gjøre at kjølevæsken blir ''evigvarende'' men advarer med at denne silikatposen kan sprekke og lage krøll i hele kjølesystemet som forverrer problemet. Noen mener den lille ekspansjonstanken bør byttes helt ut da det er for risikabelt å dra ut posen som fort kan ødelegges eller ikke mulig siden det er 2 ''vegger'' inni beholderen. Det beste er å bytte ut hele tanken med en ny uten silikatpose inni. Vag har senere gått bort fra silikatpose. Er dette noe jeg bør bekymre meg for å gjøre nå snart?  
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...