Gå til innhold
Scout

Kjøremodus / kjøreopplevelse


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
1 time siden, Superb lll skrev:

Jeg kunne tenkt meg min Superb med hva 1,8/180hk motoren egentlig yter av dreiemoment i Superb (med manuell kasse) og i kombinasjon med 4x4, men det er dessverre ingen mulighet. Neste trinn på skalaen som har bensinmotor og 4x4 når det gjelder Superb har jeg ikke stor nok sparegris til å velge, og kjenner jeg fruen rett så hadde jeg nok måttet bo den også om jeg hadde kjøpt den versjonen, hehe ;)  

Skjønner godt det. Men nå er det vel ikke sånn at Superben går direkte dårlig, og med frue og barn inni blir det nok veeeldig forsiktig gasspådrag for de fleste av oss uansett :-)

44 minutter siden, PaulusA skrev:

Jeg valgte vel diesel primært grunnet økonomi, men også styrke ved full bil og henger

Synes det er for mye lyd i begge motorene, min gamle 150hk 1.8T som jeg hadde i min A6 fra 1998 gikk mye penere, dette er overraskende

Accord 2.2 diesel med 140hk fra 2006 gikk også mye penere på høyere turtall. Min Outback med 2.0 diesel på 150 gikk mye roligere uansett turtall

Klager ikke på bilen, ihvertfall ikke i forhold til prisen, men verken bensin eller diesel motorene til VW er i verdensklasse

Ved hard gass er det tøff låt i både diesel (2.0) og bensin, men litt for mye lyd

Er ikke helt enig med deg her @PaulusA. Synes bensinmotoren går veldig stille. Jeg har en Toyota 4Runner med bensin V6. Den går litt stillere - det suser bare i den, men ettersom VW motoren er en firer synes jeg det er mer enn godkjent for min del. Jeg hadde en 2002 Passat diesel også, men det var et rakkelverk uten like.

Endret av Scout
Skrevet
13 minutter siden, Scout skrev:

Skjønner godt det. Men nå er det vel ikke sånn at Superben går direkte dårlig, og med frue og barn inni blir det nok veeeldig forsiktig gasspådrag for de fleste av oss uansett :-)

Hehe, joda @Scout, det har du helt rett i, Superb er heller ingen sinke i trafikken. ;)  

Men det hadde jo vært et litt annet lydbilde om DSG kassa ikke behøvde å gire ned så mange trinn før det skjer noe når bilen er fullastet, det er stort sett kun da jeg savner litt mer krefter på lavere turtall. Og det har jeg jo egentlig i min motor, bare synd at feil DSG kasse ikke lar meg ha det dreiemomentet motoren egentlig har av krefter......... 

Skrevet
9 timer siden, Scout skrev:

Skjønner godt det. Men nå er det vel ikke sånn at Superben går direkte dårlig, og med frue og barn inni blir det nok veeeldig forsiktig gasspådrag for de fleste av oss uansett :-)

Er ikke helt enig med deg her @PaulusA. Synes bensinmotoren går veldig stille. Jeg har en Toyota 4Runner med bensin V6. Den går litt stillere - det suser bare i den, men ettersom VW motoren er en firer synes jeg det er mer enn godkjent for min del. Jeg hadde en 2002 Passat diesel også, men det var et rakkelverk uten like.

Helt Ok at du ikke er helt enig, men spesielt Honda lager motorer som går vesentlig penere ved hardt gasspådrag , og... de har klart å lage slike i mange år

Uansett, er fornøyd jeg ?

Skrevet
8 timer siden, Tor2r skrev:

Har trukket ut emnene som omhandler kjøremodus til egen tråd slik ønsket :)

@Superb lll, @Stratle And, @PaulusA, @Scout

Veldig bra dette her @Tor2r ??

Passende tittel, og flott at det ble splittet ut i en egen ny tråd, synes det tilslutt havnet litt vel langt utenfor temaet til et medlem som hadde laget en tråd om sin nye bil. Var sikkert en del relevant her også, men avsporingen ble vel kanskje i det største laget............ ?

Godt jobba @Tor2r ?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Hei! Jeg har fått samme varsel på Skoda Octavia 2019 mod. Det kom på vei til hytta, men var borte dagen etter. På hjemveien etter ca en time kom det tilbake igjen, og etterhvert virket kun oddetalls-gir. Skoda-verkstedet har ikke tid før om to uker. Kan bilen brukes som normalt (korte turer) fram til det...?
    • Hm, jeg har visst tolket det du skrev litt feil. Det er vanskelig å feilsøke på nett, jeg har ikke direkte hatt en sånn feil. Men har du sjekka hjula for ubalanse i maskin? Det kan være bakhjula. Har du firehjulstrekk så kan det være bakakseldiff/Haldex også. 
    • Det rister ikke i rattet og bilen går rett frem uansett 
    • Heihei. Det er mange ting som kan gjøre at det rister i rattet. Som du sier, det kan være en foring eller bærekule i hjulopphenget, eller en drivakselknute. Et dårlig motorfeste eller f.eks en skjev drivaksel vil vel merkes i lavere hastigheter også? Og du vil ha hørt at lydnivået har blitt forskjellig i bilen fra tidligere. For eksempel klunkelyder når du kjører over fartshumper eller dumper og kanter i vegen. Hva mener du med at du har sjekket alle dekk? Har alle hjul blitt sjekka i avbalanseringsmaskin? Som oftest er risting i rattet i et gitt fartsområde ubalanse i dekk/felg. Det kan også være at ett eller flere balanselodd i en felg har ramlet av. Har du nettopp lagt om til sommerdekk? Lykke til, håper du finner ut av det. Og kom gjerne med tilbakemelding og oppfølging her.
    • Det er mobiltelefonen som er tilkoblet bilen som har lavt batterinivå.
    • Hva betyr det at denne batteri-indikatoren står på laveste trinn og er rød? Finner ikke ut av dette i brukerhåndboken.
    • Medlem Skrevet 7 minutter siden Hei. Har ein Roomster som plutselig begyntge å gå på 3 sylindere. Feilkode: misfire cyl 3. Bytta tennplugg, sjekka for gnist, bytta om på dyse 2 og 3 utan at feil fulgte over til cyl 2. Målt motstand i spoler til  alle dyser 6 ohm, alle. Sjekka kompresjon sylinder 3, ok. Sjekka at det faktisk er cyl 3 det er feil på ved å dra ut pluggledning med motor i gang. Sjekka om det kjem spenning "pulsvis" til dyse 3. Her får jeg litt variabel blink i prøvelampe inntil det ikkje kjem puls i de heile etter ca 10 sek. Sjekka kabling frå ECU til innsprøytingsdyse så lant det lar seg gjera, ingen feil funnet. Konkluderer med defekt ECU. Så til spørsmålet. Dersom jeg kjøper ECU frå høgger , kva må til for å ta denne i bruk. Er det mulig å montere denne og teste om bilen starter og deretter eventuelt kode om dørlåser osv, eller må koding gjøres først for at vi skal få strata bilen ( startsperre osv) Takknemlig for alle seriøse tips til kva som må til for å få bytta ECU 🙂
    • Hei har en karoq 2018 som har begynt å riste når jeg kjører i 90 km/t , det starter i 85 men mer voldsomt i 90 . Har sjekket alle dekk og  det er ikke noen risting I dekk, ratt det er i selve bilen under 85 er det ingen risting.  Er litt redd for at det  kan være foringer,motorfeste,kulelager o.s.v for hvis jeg slipper rattet så går bilen 100 % rett frem og null risting . Er det noen som har opplevd dette og funnet ut hva det kan være , det er litt lettere enn at jeg må innom flere verksted for å finne ut hva som er galt. 
    • Hei. Jeg har en Octavia 2018 med Columbus, og har hittil oppdatert kartene hvert halvår.  Når jeg slår inn mitt VIN nummer får jeg opp kartene over Indonesia? Noen ganger 29GB, andre ganger 9GB. Jeg tør ikke teste installasjon av 29GB som jeg tror er den rette, da filene ikke er likadan som tidligere, jeg er redd for å ødelegge hele kartsystemet. Er det andre som har opplevd dette?  https://updateportal.skoda-auto.com/en-US  
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...