Gå til innhold
Kengen

Kengens Kodiaq Style 2.0 TDI 190hk 4x4 DSG 2018


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Bestilt: 15.des 2016.

Levert: 22.aug 2017. 

Farge: Lava Blå

Felger: 19’’ Sirius

Ekstra utstyr i bilde under. 

Sovepakken og EL setene gjorde ventetiden ekstra lang, men du verden for en god følelse når vi endelig kunne hente den. Fantastisk god bil ?

edit: lakkbehandlet med Ditec Ceramic Ultra full pakke hos Kokstad Bilpleie. 

6AC733CB-2682-4E7F-8087-46AB8076F135.jpeg

11759B6C-4423-434A-852A-5DAA7FA0E5DD.jpeg

E6F7DCAC-8D9F-4D7B-8FC4-E30E81FF4EDD.jpeg

77CCDE3A-0CB0-49CC-A487-7CF6EF23EB76.jpeg

7F57993E-361C-4E42-9EF7-47E8AF6635D9.jpeg

6F3987AB-0D75-478B-9C79-E859FD87D22E.jpeg

A5A9B19C-0798-45AF-B6D4-80E11EE81989.jpeg

6EDAA4B3-A96C-4BDA-88F2-9DFE895799D9.jpeg

Endret av Kengen
  • Lik 4
Skrevet

Grattis med levering! Ville også holdt ut ekstra lang ventetid pga EL-seter. Det er et must synes jeg! I alle fall på nye biler! Vi er jo i 2017 tross alt!

  • Lik 2
Skrevet

Gratulerer! Jeg må vente 2 mnd på en nokså maken. Også med Ditec ultra. Ser det bra ut?

Skrevet

Det ser veldig bra ut. Skikkelig dyp og fin glans. Skal jo ikke vaskes, spyles eller tørkes før etter 2 uker pga herding, og bilen har ikke blitt skitten enda så er spent på hvordan det blir. Skal jo være ganske så hydrophobic. Tok full pakke på frontrute, felger og interiør også. Men jeg er skikkelig fornøyd. Utrolig pen bil og jeg elsker lava blue fargen. Passer Kodiaqen utrolig bra ??

Skrevet

Knall bil! Gratulerer :)

Bilen nå  fint spyles av så lenge det er gått 1 døgn etter behandling:) Men, skal ikke brukes vaskemidler eller tørkes av innenfor di første 2 ukene :)

  • Lik 1
Skrevet (endret)

Gratulerer med leveringen.
Ser rimelig levende ut den lakken der!

17 hours ago, Kengen said:

Bestilt: 15.des 2016.
Levert: 22.aug 2018.

Rimelig lang leveringstid med 20 måneder!
Takk for at du tok en tur tilbake fra fremtiden med rapport overtakelsen... :)

Endret av euphoria
  • Lik 1
Skrevet
1 time siden, euphoria skrev:

Takk for at du tok en tur tilbake fra fremtiden med rapport overtakelsen... :)

Haha. Gikk litt fort i svingene ser jeg. Rettet opp :) men føltes nesten som 20 måneder ja :) 

Var nettopp ute og kjørte en tur i vanlig dagslys uten sol, og lakken endret fullstendig karakter igjen. Mer grønnfarge, så lakken er absolutt levende ja. Det gir bilen et ekstra særpreg!! 

Skrevet

Gratulerer med nybil!

Etter å ha sett bildene dine, så er jeg bare enda mer glad for at bestillingen min gikk rett igjennom systemet med "rask" levering! :D

Bilen ser porno ut!

  • Lik 1
Skrevet

Hehe. Den er porno. Føler det er en del som kikker seg over skulderen når jeg er ute og kjører. 

  • Lik 1
Skrevet

Ja. Du har noe å se fram til :) eneste problemet jeg har er at jeg får ikke Skoda Connect appen til å motta oppdateringer fra bilen. Har trålet diverse forum og snakket med forhandler. Mulig de har problemer med appen men det er flere som har samme problem. Skoda Connect og alt online fungerer i bilen, men får ingen info opp på appen. Må vel ta en tur innom forhandler igjen og la en tekniker se på bilen. Alt med online funksjonalitet er jo ganske nytt for Skoda så er spent på om de klarer å fikse det. 

Litt morsomt med Skoda One appen når man starter registering tilkoblet med Apple CAR Play, er at bilen logger kjøreruten med registreringer på kart med raskeste fart, høyest målt hestekrefter, G i svinger osv. Litt artig å se etterpå :) 

  • Lik 1
Skrevet

Så framtidas fartskontroll blir da: Goddag, det er fra UP. Kan jeg få se appen Deres?

  • Lik 2
Skrevet

 

1 minute ago, tobor said:

Så framtidas fartskontroll blir da: Goddag, det er fra UP. Kan jeg få se appen Deres?

Hadde aldri trodd jeg skulle si dette høyt, men tror vi må si oss glade for at vi har datatilsynet og deres strenge regler =)

 

  • Lik 1
Skrevet

Ja ikke sant. Typisk når jeg skriver inne på forumet at Connect appen ikke funker - Sjekket den igjen nå og nå fungerer alt sammen. Artig med litt utfyllende informasjon og fjernstyringsmuligheter via app. Fra 2018 modell er jo også park varmer appstyrt. God stemning :) 

Skrevet
2 hours ago, Kengen said:

Fra 2018 modell er jo også park varmer appstyrt.

Har du 2018 modell og appstyrt?

Har lurt litt på om man får med fjernkontroll i tillegg til app muligheten?

Skrevet

Ja da. Siden det tok så lang tid med sovepakken så ble bilen svitsjet over til 2018 modell. Veldig glad for det, for den nye skjermen er rålekker og veldig brukervennlig. Også får du med appstyringen og også ekstra filtre ifb resirkulering av luft , kalt Air CARE. Fjernkontroll til park varmer er også med :) 

Skrevet

Sweet :)

Er det ikke bare knappene som er endret altså?

Er det bedre skjerm også?

Og er menyene lik, eller er det gjort endring/forbedring der også?

Mange spørsmål fra denne kanten nå, men vet ikke om jeg klarer å vente til november! ? ?

Skrevet
10 timer siden, JohnMartin skrev:

Er det ikke bare knappene som er endret altså?

Nei. Tror oppløsningen skal være bedre også er meny systemet lagt opp på to sider i grid med Fargemenyer istedetfor den grønne horisontal scrolle menyen. Scrolle menyen er fortsatt en valg mulighet, men grid’et er sååå mye bedre. 

  • Lik 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Hm, jeg har visst tolket det du skrev litt feil. Det er vanskelig å feilsøke på nett, jeg har ikke direkte hatt en sånn feil. Men har du sjekka hjula for ubalanse i maskin? Det kan være bakhjula. Har du firehjulstrekk så kan det være bakakseldiff/Haldex også. 
    • Det rister ikke i rattet og bilen går rett frem uansett 
    • Heihei. Det er mange ting som kan gjøre at det rister i rattet. Som du sier, det kan være en foring eller bærekule i hjulopphenget, eller en drivakselknute. Et dårlig motorfeste eller f.eks en skjev drivaksel vil vel merkes i lavere hastigheter også? Og du vil ha hørt at lydnivået har blitt forskjellig i bilen fra tidligere. For eksempel klunkelyder når du kjører over fartshumper eller dumper og kanter i vegen. Hva mener du med at du har sjekket alle dekk? Har alle hjul blitt sjekka i avbalanseringsmaskin? Som oftest er risting i rattet i et gitt fartsområde ubalanse i dekk/felg. Det kan også være at ett eller flere balanselodd i en felg har ramlet av. Har du nettopp lagt om til sommerdekk? Lykke til, håper du finner ut av det. Og kom gjerne med tilbakemelding og oppfølging her.
    • Det er mobiltelefonen som er tilkoblet bilen som har lavt batterinivå.
    • Hva betyr det at denne batteri-indikatoren står på laveste trinn og er rød? Finner ikke ut av dette i brukerhåndboken.
    • Medlem Skrevet 7 minutter siden Hei. Har ein Roomster som plutselig begyntge å gå på 3 sylindere. Feilkode: misfire cyl 3. Bytta tennplugg, sjekka for gnist, bytta om på dyse 2 og 3 utan at feil fulgte over til cyl 2. Målt motstand i spoler til  alle dyser 6 ohm, alle. Sjekka kompresjon sylinder 3, ok. Sjekka at det faktisk er cyl 3 det er feil på ved å dra ut pluggledning med motor i gang. Sjekka om det kjem spenning "pulsvis" til dyse 3. Her får jeg litt variabel blink i prøvelampe inntil det ikkje kjem puls i de heile etter ca 10 sek. Sjekka kabling frå ECU til innsprøytingsdyse så lant det lar seg gjera, ingen feil funnet. Konkluderer med defekt ECU. Så til spørsmålet. Dersom jeg kjøper ECU frå høgger , kva må til for å ta denne i bruk. Er det mulig å montere denne og teste om bilen starter og deretter eventuelt kode om dørlåser osv, eller må koding gjøres først for at vi skal få strata bilen ( startsperre osv) Takknemlig for alle seriøse tips til kva som må til for å få bytta ECU 🙂
    • Hei har en karoq 2018 som har begynt å riste når jeg kjører i 90 km/t , det starter i 85 men mer voldsomt i 90 . Har sjekket alle dekk og  det er ikke noen risting I dekk, ratt det er i selve bilen under 85 er det ingen risting.  Er litt redd for at det  kan være foringer,motorfeste,kulelager o.s.v for hvis jeg slipper rattet så går bilen 100 % rett frem og null risting . Er det noen som har opplevd dette og funnet ut hva det kan være , det er litt lettere enn at jeg må innom flere verksted for å finne ut hva som er galt. 
    • Hei. Jeg har en Octavia 2018 med Columbus, og har hittil oppdatert kartene hvert halvår.  Når jeg slår inn mitt VIN nummer får jeg opp kartene over Indonesia? Noen ganger 29GB, andre ganger 9GB. Jeg tør ikke teste installasjon av 29GB som jeg tror er den rette, da filene ikke er likadan som tidligere, jeg er redd for å ødelegge hele kartsystemet. Er det andre som har opplevd dette?  https://updateportal.skoda-auto.com/en-US  
    • Hei. Har hat samme Symptom. Har vært 2 grunner til at den  ikke starter. For lav spenning (Ladeproblem) Eller at bilen er på reservetank.
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...