Gå til innhold
joergenbf

joergenbfs Superb Sportline 1.4 TSI150hk DSG 2017 Stv.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenkte at jeg får legge ut en tråd om min bil her også da, for moroskyld. Tittel sier jo hva det er for slags bil, og den ble levert i midten av juni i år, bestilt i februar.

Ut over std. Sportline har den:

  • Farge Quarts Grey met. 
  • Delingsnett
  • Solgardiner sideruter bak
  • Ekstra bagasjeromsgulv
  • Varme i frontruten
  • Canton anlegg
  • Foldbart hengerfeste
  • Ryggekamera
  • El. bakluke med sensor
  • Adaptivt fjernlys
  • Trafikkskiltgjenkjenning

Den har også Drop Off lakkforsegling. Emblemer er byttet til sorte, og sorte N-merker.

Den ruller på TSW Chicane Black/Polished 8,5x20 ET32, med Continental Sportcontact 3 245/35/20. 

 Foreløpige bilder av bilen, men må få tatt noen litt "tøffere" bilder.

DSC_1288.jpg

InkedDSC_1289_LI.jpg

InkedDSC_1291_LI.jpg

DSC_1335.jpg

Skrevet

Grattis! Tøff bil det der. Godt å se at ikke alle velger hvit Superb som jeg har inntrykk av at de fleste gjør! (Hilsen en som er med i hvit Superb-gruppa xD)

Skrevet
3 timer siden, Tor2r skrev:

Grattis med ny bil! Fine felger synes jeg! Liker de sorte detaljene ?

Ja det gjør jeg også. Det var jo grunnen til at jeg ville ha Sportline, i tillegg til at jeg ikke ønsket helskinn. Sånn ellers kunne en vel fått mer for pengene med L&K, men da måtte jeg gått på foliering av all krom osv. Eneste jeg ønsker å gjøre noe med er eksospynten nede bak. 

49 minutter siden, Core2Duo skrev:

Grattis! Tøff bil det der. Godt å se at ikke alle velger hvit Superb som jeg har inntrykk av at de fleste gjør! (Hilsen en som er med i hvit Superb-gruppa xD)

Hehe, ja det er jo greit med noe annet, selv om grått ikke er så sprekt det heller. Ble veldig fornøyd med fargen, og den fikk fin glans med drop off behandlingen. Drømmefargen hadde vel vært den Meteor Grey fra Octavia RS egentlig.

Skrevet

Ja stemmer. Jeg fikk fjernet de hos butikken, før drop off behandling. Veldig fornøyd med felgene, absolutt verdt penga B| og godt å vite at en har felger som tåler litt.

  • 2 uker senere...
Skrevet

@joergenbf
For noen av oss(som meg), så er alt annet enn originale deler og utforming dritharry. Men for andre er helt originale biler gørr kjedelig og helt meningsløst. Så du må gjøre din greie, og ikke tenke så alt for mye på hva vi andre synes :)

Når noen i det hele tatt har tatt seg bryet med å produsere og selge ting, så er det rimelig sannsynlig å tro at det er flere som synes det er fint.

Skrevet

Her kan det jo være fargen på bilen som avgjør hvor fremtredende delen blir. 

Nå er det ikke mine penger, så jeg sier: kjør på :)

Skrevet

Hehe. Ja jeg vet jo det. Har selv en relativ lav terskel for hva jeg syns er harry, så derfor tenkte jeg å lufte litt hva folk tror. Den blir vel ikke så fremtredende pga. av fargen på bilen, og "alt annet" er jo svart på den. Ser jo fint ut på Oct.RS.

Får tenke litt på det :D

  • Lik 1
  • 3 uker senere...
Skrevet

Ett lite hjertesukk fra en "litt" oppgitt Superbeier.

Nå står Superben inne på verksted for 3dje gang (andre gang noe byttes). Det tok bare 2 uker etter at jeg fikk den før airbaglampa begynte å lyse. Første tur inn ble feilkode slettet, feil på sideairbag. Så ble det byttet ledningsnett i passasjerstolen, og det ble testkjørt en del. En uke eter at jeg hentet bilen kom det tilbake igjen. Nå skal airbagen byttes. På 3dje uka med leiebil nå (etter å kjørt min egen en stund i påvente av verksted tid), og fikk i alle fall byttet ut den kjedelige Octavian jeg fikk først med en Superb. Airbagen er ikke på lager i Europa, så det kan gå en god stund før vi får igjen bilen. Utrolig dritkjedelig!

Jeg har hverken gitt opp Skoda som merke eller Superb som modell, men utrolig kjedelig å oppleve slik med en helt ny bil. Bare et lite hjertesukk der altså :P Kan jo være greit å vite for andre hvis en slik feil skulle dukke opp.

Skrevet

Det er frustrerende. Håper det stopper med disse feilene, og at det ikke er tvers igjennom en mandagsbil.

Skrevet
7 timer siden, tronna skrev:

Det er frustrerende. Håper det stopper med disse feilene, og at det ikke er tvers igjennom en mandagsbil.

I og med at det trolig er samme feil så satser jeg enn så lenge på at det løser seg med den.

Skrevet

Hurra! Hentet bilen igjen i går. Blir moro å få kjørt den litt også :P. Skal prøve å ta noen tøffe bilder av den før vinterhjula kommer på.

  • 1 måned senere...
Skrevet

Da er bilen inne på verksted etter å ha vært ute i 3,5 uker. I forrige uke prøvde de å bytte styreenhet, jeg fikk tilbake bilen, men feilen kom igjen etter en snau time/40km (samme feil som før), så nå stå bilen inne i 3-4 uker i alle fall. Teknikere fra importøren skal vi se på det. Dette er superkjedelig, men folkene på Autoria Ski leverer på service i en slik situasjon det skal de ha!

Prøver å se en upside i at jeg har fått kjørt 280hk4x4 i noen dager, og nå kjører jeg en 190hk 4x4. Får jo prøvd litt forskjellige motorer og konfigurasjoner, og det kan jo være litt gøy for en som er generelt bil.intr. Også sparer jeg jo km på min egen :P.

Rakk så vidt å få på vinterhjula, men fikk ikke tatt noe bilde. Håper ingen andre opplever en slik gjentakende feil på bilen sin.

Skrevet

Synes det er veldig flott at det også postes slikt, og ikke bare gull og grønne skoger for de som har anskaffet ny bil. 

På sikt håper jeg på en superb selv og det er verdt å merke seg om det er gjentatte feilsituasjoner for en gitt modell.

 

Skrevet
23 timer siden, Sveinung Øyen skrev:

Synes det er veldig flott at det også postes slikt, og ikke bare gull og grønne skoger for de som har anskaffet ny bil. 

På sikt håper jeg på en superb selv og det er verdt å merke seg om det er gjentatte feilsituasjoner for en gitt modell.

 

Ja, det er greit med både ris og ros. Nå har jeg vel inntrykk av at det er svært lite feil på Superb egentlig, og at dette nok handler om en eller annen lur produksjonsfeil som viser seg å være ei hard nøtt å knekke. 

Nå man likevel opplever slik er det viktig at forhandler tar det seriøst og følger opp, noe som stort sett har vært bra fra Autorias side.

23 timer siden, Håvard skrev:

Samme som jeg trøster meg med mens min er inne på skadeverksted :P 

280hk som lånebil, ikke værst ;) Hva syns du om den? 

Ja, en mager trøst :P. Jeg fikk den siden det ble veldig ad-hoc, og det tross alt var 3. gangen for samme feil. Det var bilen til DL der. Den var jo morsom den altså. Jeg har jo kjørt "samme motor" i Golf R tidliger, dog med litt med edgy oppsett. Bilen kler jo absolutt motoren, og fin lyd har den. Fikk ikke "prøvd" 4x4, men det er jo også kjekt. Den hadde den nye skjermen, og den ble jeg jo litt misunnelig på, selv om jeg kanskje ikke likte vol.kontrollen så godt. Rask og responsiv skjerm!

Jeg skulle gjerne hatt den motoren, men har dessverre mer bruk for 150 laks til noe annet :P. Jeg drar henger 1 gang i året, aldri båt, aldri campingvogn, og kjører "bestandig i kø" så da funker 1.4TSI til daglig. Missforstå meg rett, jeg setter veldig pris på mye motor. Nå kjører jeg 190hk diesel 4x4 L&K. Den er jo fin, men er veldig bensin-mann, så dieseldur og litt treghet drar ned. Gode lånebiler uansett!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Nyeste emner

  • Siste Innlegg

    • Jeg kan ikke gi id4 skylda for at jeg har en ødelagt kropp/rygg, men setene er det definitive endepunktet for den bilen nå. Det har også vært noen utfordringer med den, har byttet hovedskjermen etter gjentatte ganger hvor den «frøs» og ikke lot seg betjene i det hele tatt. Da fungerte heller ikke stemmestyringen, samt at mange andre ting får en ikke da betjent/justert i det hele tatt. I tillegg så har den noen ganger mistet all data forbindelse og gps, slik at bilen etter kartet da har låst seg langt ute i Skagerak. De haptiske knappene på rattet er heller synes jeg mindre og mindre om, og spesielt vinterstid når en kanskje har på seg et par tynne hansker, så er det jo nesten håpløst å betjene noe som helst. Savner også at det er flere fysiske knapper, for det meste må jo betjenes fra skjermen. Appen synes jeg også var et veldig tilbakeskritt i forhold til Skoda sin, der kunne jeg følge med på forbruk, kjørelengder på turer, etc, mens på VW sin er det jo omtrentlig ingenting som kan leses av. Vinterstid var det vanskelig å sette i gang varmepumpa gjennom appen, fordi den ikke fikk kontakt med serveren (forsåvidt kjent VAG problem). Skoda Enyaq RS har mer av det jeg savner i VW id4, samt seter som er bedre tilpasset til mine utfordringer. Type SUV må jeg ha pga helsa, jeg må inn i bilen, ikke ned. Jammen ikke greit å bli gammal «kæll» skal jeg si deg, hehe   Fronten er jeg helt enig med deg i @Marius, den er den direkte årsaken til at jeg ikke valgte Enyaq sist jeg byttet bil. Liker ikke den forrige fronten i det hele tatt, og det hjalp heller ikke når «Crystal Face» grillen kom, den er for dominerende i mine øyne. Men smaken er heldigvis forskjellig   Om kvaliteten er bedre gjenstår jo å se, de er jo bygget på samme plattformen, og deler jo mange komponenter og programvare. VW id7 er en veldig flott bil, det er det ingen tvil om.  Den er både stillig og romslig, og har et fint design i mine øyne. Fikk du med deg «oppgraderingen» av tilhengervekten til 1.800kg? Skoda Enyaq skal også få den i løpet av høsten etter hva jeg har forstått, men mulig min blir produsert før det er tilgjengelig. Fikk opplyst produksjonsuken i går, og den er i uke 45, så da er det mulig bil levering i første del av desember om transporten går etter planen. Ja Enyaq RS ble kostbar og valgt ekstrautstyr gjør også sitt med totalprisen, bare vinterhjul er det over 43.000,- for på kontrakten. Vi fikk et meget godt tilbud på den nye bilen og mye av ekstrautstyret, men desto dårligere innbytte pga sterkt nedsatte priser og kampanjer på helt nye id4. Så kan en jo sette sammen regnestykket slik en ønsker, det er uansett mellomlegget som sier hva jeg må betale.... Håper du får en bedre opplevelse og mindre feil på din VW id enn det jeg har hatt så langt. Altså ikke noen graverende feil, likevel ganske irriterende når en ikke får gjort noe med verken lydanlegg, adaptivt understell, etc, for det må gjøres på en skjerm som ikke fungerer.
    • Det var jo synd du ikke følte deg til rette i ID4, for det er jo knall bil det også, såvidt jeg har skjønt. Ikke prøvd. da jeg ikke ønsker "SUV" ... Derfor jeg gikk for en ID7 denne gangen. Også pga Skoda ikke hadde noe alternativ.  Tesla var ikke noe alternativ for min del heller, for mye problemer med de bilene der. Har jeg inntrykk av i hvertfall.  Enyaq RS er knall bil sies det Den blir du nok HELT sikkert fornøyd med. Liker nye "trynet" til Skoda. Tøft! Syntes Enyaq RS blir noe dyr med "Alt" utstyr. Kommer vel tett oppmot 700k vel. ID7 kom på litt over 600k. Holder i massevis det også egentlig, men... Det er vel slik prisene er i dag. Fikk en veldig god innbytte pris på Superb'en. Så, da var prisene litt enklere å svelge! 
    • Takk for det @Marius   Jeg fant meg rett og slett ikke til rette i id4, setene passer ikke min rygg/kropp som har fått litt for mye «juling» i jobb, så da er jeg nødt til å gjøre noe med det. Fant to biler som kunne være bedre, så prøvde Tesla M Y Juniper Performance først. Det var jo en fin bil med heftige prestanda for å si det litt forsiktig   Den gikk som et uvær, hadde ganske gode seter, men traff likevel ikke helt 100%. Den neste var Skoda Enyaq RS, og der traff setene godt i forhold hvilke utfordringer jeg har med rygg. Så da valgte vi å bestille en slik. Volvo er jo også kjent for gode seter, men jeg synes at EX40 er litt gammeldags og nesten litt utdatert med tanke på hvor gammel den faktisk er (som XC40). Ikke 100% overbevist etter alle skriverier den siste tiden heller. Id7 er jo en fantastisk bil, den er dessverre litt for lav for meg, og setene er heller ikke de rette. Men jeg har kjørt litt id7, og det er virkelig en bil som tiltaler meg. Synd kroppen er som den er, for det setter dessverre mange biler og bilmerker ut av bildet. Det viktigste @Marius er faktisk at bilen passer til de behovene en har i hverdagen, ikke hvilket merke den har i grillen. Det er så mange samarbeid mellom forskjellige bilmerker i dag, at det er nesten håpløst å følge med på alt sammen. Så der har du gjort et godt valg vil jeg tro  
    • Hei, Noe sent svar! Her ser det ut som du må ut av landet for å ta få tak på dette. f.eks  https://www.skoda-parts.com/spare-part/03l121151l-connecting-pipe-european-union-52036.html Dette kan helt sikkert sveises også, da det er kun er kjølevæske. Men, kanskje litt jobb å få ut?
    • Hei, Velkommen tilbake til forumet!  Jeg har også vært veldig stille og ikke altfor ofte innom her fortiden. Gratulerer med bestilling av ny bil! Du blir helt sikkert fornøyd!   Jeg kvittet meg med Superb'en i juni, Ikke for det jeg var misfornøyd. Men, hadde hatt den altfor lenge i forhold til planen! Da Skoda ikke hadde så mange alternativer iforhold til det jeg jaktet på, så endte jeg faktisk opp med en VW ID7 GTX Exclusive -25 modell. Hentet ut 17.Juni. Meget fornøyd til nå, med både rekkevidde og ladehastigheter på litt lengere turer!   Har passert 6000km nå.. Så ikke voldsomme mengder
    • Takk for det @Sjåføren 🙂 Har tittet innom forumet, men ikke vært aktiv siden jeg byttet over til et annet merke i fjor høst, blir nok litt mer aktiv til tider etter at jeg har mottatt bilen. Ja bilen virker meget bra, var svært behagelig å kjøre. RS har 4-hjulstrekk og er vel den utgaven av Skoda som har mest krefter, selv om det er mer enn nok i hverdagen, så er det jo veldig lite i forhold mange andre elbiler. Den er jo egentlig meget rask fra 0-100km/t om en tenker noen få år tilbake i tid, men blir jo likevel regelrett «parkert» av svært mange andre i dag. Den utviklingen går meget fort i dag, prøvekjørte Tesla M Y Juniper Performance tidligere i uken, og der var det 0-100km/t på 3,5 sekunder. Ingen som trenger dette i hverdagen selvfølgelig, men Norges desidert mest solgte bil har altså slike «ess i ermet» for dem det betyr mye for. Etter snart 1 år med elbil, så må jeg bare si at det fungerer helt utmerket for min del. Synd jeg ikke gikk over til elbil tidligere, men var lenge meget skeptisk og synes de alle sammen hadde altfor kort rekkevidde etter hva jeg var vant til fra før med mine bensin/diesel biler.  Rekkevidde er jo ikke noe jeg tenker på engang lengre, det som er mye mer interessant er jo ladehastigheten når en først stopper for å ta en pause. Der er jo ikke Enyaq noen racer, verken i hvor høy effekt den kan ta i mot (max 185kW), eller hvor fort det går. De beste elbilene har i dag 800V DC og lader med +/- 400kW, og da går det virkelig unna. Men det er ikke noe jeg har behov for til mitt bruk, men at det er et viktig punkt for mange andre i hverdagen forstår jeg veldig godt. 99% av min lading gjør jeg hjemme i garasjen, så har kun prøvet hurtiglading 3-4 ganger i løpet de 10 mnd jeg har hatt elbil, trengte det ikke da heller, men det var bare for å ha prøvet det slik at en har litt erfaring den dagen en skulle ha et konkret behov. Dessverre så er tilhengervekten den kan dra svært begrenset (1.200kg). Jeg vet at det kommer versjoner i 2026 som får øket det til 1.800kg, og det vil jo ble vesentlig bedre. VW id4 GTX 2026 mod. har allerede fått øket det til 1.800kg. Så det er høyst usikkert om bilen jeg har bestilt kommer med 1.800kg hengervekt, men nå drar jeg aldri på campingvogn eller andre store/tunge tilhengere, så for min del er det ikke et problem uansett. 21'' sommerhjul kler den bilen veldig godt synes jeg, og det sammen med DCC (adaptivt understell), så blir det en bil som sitter ganske bra på veien. Har 21'' sommerhjul på den jeg har i dag og 20'' vinterhjul, og det er helt uproblematisk. Det som virkelig er behagelig med denne typen bil er jo hvor stille og rolig det er, billige driftskostnader, effekten/dreiemomentet er der umiddelbart og har jo nm i massevis. Er ferdig oppvarmet på under 5 min, og det kan også gjøres i en lukket garasje. Men elbil passer selvsagt ikke til alle, selv om det blir flere og flere elbiler på markedet som gjør at det nå er vanskelig å ikke finne noe som passer. Men enkelte bor slik til at det ikke er mulig med hjemmelading og at det er langt til en ladestasjon, mens andre drar på store campingvogner, båthengere, etc, og det er klart at da er det ikke like bra med elbil. Med tung tilhenger/campingvogn etter en elbil, så forsvinner strømmen fort, og da må det lades desto oftere. Kulda gjør jo også sitt med tanke på rekkevidde, så er det greit å ha litt størrelse på batteriet. En ting er i hvert fall helt sikkert, jeg har eid min siste bil som det må fylles bensin/diesel på 😉
    • Wow, gratulerer! Så kjekt å ha deg tilbake igjen. Vi får ta opp igjen tråden, men det har vært temmelig stilt på forumet det siste året. Spennende bil du har gått for. 21" sommerstørrelse  er heftig. Jeg er ikke så veldig i elbil verdenen, har RS 4-hjulstrekk? Du har ikke campingvogn eller tung henger du skal dra på?
    • Da er jeg på vei tilbake til Skoda igjen, gresset er definitivt ikke grønnere på andre steder i VAG universet. Har nå bestilt en, Skoda Enyaq RS 2026 Graphite Grey metallic MAXX 21'' Vision antrasitt sommerhjul Svingbart tilhengerfeste Bagasjeromspakke Delingsnett Skvettlapper foran 20'' Neptune sort/polert vinterhjul Levering forespeilet i desember 2025 Skal bli artig å være en del av Skoda «universet» igjen 🙂
    • Hei!   Har en trofast Yeti Adventure med 348.000 km på telleren. Den begynte å bruke mye kjølvæske, som viste seg at det var sprekk i kjølerøret: Det er det vistnok ikke lagervare hos Møller, og verkstedet vet ikke når de kan få tak i det. OE nr: Kjølerør 03L 121 151 L. Noen som har erfaring med dette, eller kan det røret tettes/sveises?  mvh Bjørn H Bergseth    
    • Leter meg grønn og blå etter bilbur til hunden som og passer i vår Skoda Octavia 2014 modell.  Hund str stor, som en stor schäefer eller stor boxer, han er nesten 70 cm i skulderhøyde. Finner ikke bur som både passer han og bilen. Har nedsenket bagasjerom.  Noen som har erfaring eller tips?
  • Andre nye emner

  • Andre nye innlegg

    • Ikke kjekt med "ny" bil og masse trøbbel. Eg har heldigvis hatt veldig lite problem med min 2016 modell som har passert 215000 km. Men uansett, må du ta kontakt med selger, og evnt.fobrukerrådet/ NAF om nødvendig. Er bilen kjøpt av forhandler? Og er det der du har hatt bilen til reparasjon? (Møller?..) Ellers ville eg gått inn på vegvesenet sine sider, funne navn på tidliger eigar, og tatt kontakt med han/ho viss mulig , for å høyre om problema med bilen har vore der lenge.  Då har du meir kunnskap og meir å argumentere med. 
    • Heisan  Ny i skodaforum Norge, ønsker og høre om noen her har erfaring med skoda superb sport line 2020mod bensin og el(218hk) kjøpte en for ca 2 mnd siden. selger sa i fra at de sko bytte noe i driv led/akslingen, som gjøre at nå jeg rygget med bilen, var det ulyd og merket at den nappet litt. dette gikk på nybil garanti så null stress. eg leverte bil inn på verksted, det sko ta 1 dag... men det ble til nesten 4 uker, og mekanikeren fant ikke ut hva det var... prøvet alternativ 1... så 2.... så 3.... så 4.... da klarte de og brenne en styring unit, det var deres feil, så det beklaget de for. og fant ut av det etter forsøk 5. jeg fikk bilen, det første jeg la merke til at når jeg starten den var det vibrasjoner på tom gang... etter 1 min, stoppet jeg bilen og startet den, så var den vekke. kontaktet verksted de sa at jeg sko prøve bilen noen dager og problemet i revers var borte. men har merket i ukene etter på at over gang fra el til bensin under kjøring ikke alltid er like smuuud som det skal være, har noen ganger mistet alt kraft i 1-2 sek i over gangen før bensin motor kobler seg inn... får meg til og kjenne på en følelse jeg ikke ønsker etter kjøp av bil til ca 350.000.- får meg til og tenke på og heve kjøp. og finne en ny superb   
    • Hei, har ikke tips til hvordan du skal ordne ditt problem, men jeg har også problemer med appen. Får ikke lov til å låse eller låse opp bilen. Dette har virket tidligere. Skikkelig irriterende. 
    • Maiden er fett, kul skjorte! Har du flere? :P
×
×
  • Opprett ny...